«РАЗОМ МИ – СИЛА»

Під такою назвою 19 грудня в фойє Палацу спорту «Юність» відкрилась фотовиставка, яку підготувала команда іллічівських волонтерів з метою патріотичного виховання дітей та молоді міста. Експозиція складається з двох стендів, на яких розмістилося близько 70 знімків. Серед них – фото захисників України з зони АТО, які вони передали місцевим волонтерам, роботи професійного фотографа і військового журналіста Сергія Лойка з гарячих точок на Донбасі, а також знімки учасників волонтерського руху, який вже два роки існує в Іллічівську.

DSC_1784 а

На урочистому відкритті виставки були присутні керівники та члени ГО «Рапіра», ГО «Форт», волонтери, родичі іллічівських воїнів, які загинули в зоні АТО, представники благодійних організацій, депутат Одеської обласної ради, небайдужі містяни, ветерани АТО. Саме їм було надано перше слово стосовно проведення заходу.

 DSC_1793 а DSC_1791 а DSC_1812 а

Голова ГО «Рапіра» Геннадій Дашко подякував захисникам та волонтерам без яких, на його думку, війну на Сході України було б не виграно. Багато людей досить не розуміє, що там відбувається, адже не бачили зруйнованих будинків, знищеної ворогом інфраструктури міст та селищ. Воїни АТО ризикували своїми життями саме для того, щоб війна не прийшла до нашого регіону. На жаль, в Іллічівську є троє загиблих хлопців – це Віталій Шум, Василь Пихтєєв і Артем Бац, які віддали найдорожче – своє життя, заради своїх близьких, заради нас з вами. І ця виставка – гарна справа, адже має за мету виховувати патріотизм у дітей та дорослих, і пояснювати, що таке війна і які страшні її наслідки.

Голова ГО «Форт» Олександр Кльосов додав, що виставка «Разом ми – сила» має стати для всіх нагадуванням, адже з часом в пам’яті згладжуються певні спогади. На знімках зафіксовано моменти, які пережили воїни АТО та волонтери – ці спогади про війну поєднують присутніх на виставці громадян.

Підготовка до цього заходу тривала трохи більше місяця. Про команду організаторів проекту розповів ініціатор проведення виставки «Разом ми – сила» Валентин Ткачук. За його словами, до команди увійшли місцеві волонтери, небайдужі жителі, які ж самі надавали фінансову підтримку, адже виставка – це соціальний проект, зроблений повністю за кошти простих громадян. Організатори відібрали та відредагували кращі фото, обміркували, як презентувати знімки, на яку аудиторію вона буде розрахована. Потім зі своєю ідеєю активісти звернулися до керівництва АМПУ, яке підтримало ініціативу проведення патріотичної виставки і дозволило їй розміститися на першому поверсі Палацу спорту. Саме тут виставка пробуде до 27 грудня. Вона є мобільною, тому в подальшому організатори планують показати фотографії й учням шкіл, і почергово завітати до навчальних закладів міста.

DSC_1339 а DSC_1344 а DSC_1334 а DSC_1336 а

У волонтерів вже є деякі ідеї стосовно подальшої реалізації задуму. В планах – збільшити кількість фотографій і стендів, адже воїни і досі надсилають свої знімки, також додати до них описи-коментарі, провести разом зі школярами акції з вплітання стрічок до сітки, на якій кріпляться фотографії. А ще під час презентації цієї виставки волонтери будуть влаштовувати для дітей зустрічі з захисниками України.

DSC_1767 а DSC_1769 а DSC_1808 а

Leave a Comment