КРАЩИМ ТВОРЧИМ КОЛЕКТИВАМ ІЛЛІЧІВСЬКА ПРИСВОЄНО ЗВАННЯ «НАРОДНИЙ ХУДОЖНІЙ КОЛЕКТИВ»

На початку грудня в Іллічівську перебувала обласна атестаційна комісія з метою оцінити майстерність і професійність творчих колективів Палацу культури та Дитячої школи мистецтв. Протягом дня почесним гостям показували свої номери вокальні колективи: зразкові ансамблі «Слов’янський карагод» і «Натхнення», хор народної пісні «Червона калина», а також танцювальні колективи: ансамбль фольклорного танцю «Канарейка» та студія сценічного танцю «Полундра». Стало відомо, що обидва танцювальні колективи вже стали володарями звання «Народний», а «Слов’янський карагод» і «Натхнення» підтвердили своє звання «Зразковий». І це не дивно, адже роки плідної праці та виснажливі репетиції дали свої результати.

DSC_1507 а

Присвоєння, підтвердження почесного звання «Народний художній колектив» є однією з форм визнання системної роботи творчого колективу, рівня його фахової майстерності, якісним показником результативності роботи педагогічних кадрів, їх підтримки, стимулювання до творчої діяльності. Звання «Народний художній колектив» присвоюється (підтверджується) творчим колективам за високий художній рівень виконавської майстерності, вагомий внесок у справу поширення та примноження надбань національної культури, значні досягнення на всеукраїнських та міжнародних мистецьких заходах.

Жителі Іллічівська добре знайомі з озвученими вище творчими колективами, які завжди є окрасами міських свят та фестивалів, а також прославляють наш край за кордоном. Найстаршим з представлених колективів є хор народної пісні «Червона калина», якому у наступному році виповниться 30 років. А наймолодшим – танцювальний колектив «Полундра», який в цьому році святкував своє п’ятиріччя. Отож познайомимо наших читачів ближче з усіма заявленими колективами на звання «Народний».

DSC_1160 а

Фольклорний ансамбль «Слов`янський карагод» був створений у 2000 році. Головна мета колективу – збирання, вивчення, збереження та популяризація старовинних обрядів і пісень слов`янських народів, прищеплення любові до кращих зразків національної культурної спадщини та традицій. Вихованці ансамблю вчаться співати в народній манері, займаються розвитком своїх вокальних і ритмічних здібностей. Беззмінним художнім керівником колективу є Григоренко Ольга Іванівна – завідуюча фольклорним відділом ДШМ м. Іллічівська, спеціаліст вищої категорії, старший викладач. Високоякісний музичний супровід забезпечується концертмейстером колективу, професіоналом найвищого рівня Оленою Мельничук, майстерна гра якої створює необхідний національний колорит у кожній композиції. На сьогоднішній день склад ансамблю нараховує близько 30 осіб.

славянский карагод

Хоровий колектив «Натхнення» був створений у 1990 році з метою навчання хоровій вокальній майстерності музично обдарованих дітей і підлітків міста Іллічівська, прищеплення смаку до кращих зразків світового хорового мистецтва та національних традицій українського народу. До репертуару хору входять українські народні пісні, обробки українських народних пісень у виконанні українських композиторів, композиторів-класиків, твори духовної музики, сучасних українських і іноземних композиторів, пісні народів світу, авторські твори сучасних композиторів, джазові композиції. Натхненний якісний музичний супровід концертмейстерів колективу Катерини Степанової й Ірини Клементьєвої вдало доповнює кожен музичний образ, кожну музичну картину, об’єднує та довершує все в загальне ціле, створює неповторний стильовий колорит кожного твору. На сьогоднішній день склад хору нараховує близько 40 осіб.

Натхнення

Про ці два колективи з гордістю розповів директор ІДШМ О.І.Караванський. За словами Олега Івановича, «Слов`янський карагод» і «Натхнення» є учасниками і переможцями всеукраїнських та міжнародних конкурсів і фестивалів. Вони гідно виступили перед поважною комісією. Так, кожен з колективів готував більше 10 вокальних номерів, проте на прохання атестаційного журі вони виконали по п’ять різнохарактерних творів, серед яких обов’язково мали бути акапельні, тобто без музичного супроводу. Цікавим є те, що до складу колективів входять не тільки юні вихованці ДШМ, але й батьки (як у «Слов’янському карагоді») так і випускники школи (у «Натхненні»). Директор побажав всім виконавцям надалі вдосконалювати майстерність і отримувати нові перемоги.

Хор Вдохновение (Ильичёвская ДШИ им.Л.М.Нагаева)

Свою вокальну майстерність в цей день демонстрували і учасники хору «Червона калина» (керівник Я.І. Наумова). Цей хор несе свою головну творчу місію – оспівування народних традицій та зберігання пісенної спадщини, додаючи сучасного підходу у виконання пісень, різноманіття жанрів. Виступи хору сповнені життєвою енергією, глибиною народної поетики, і самовіддачею. В день прослуховування учасники виконали під музичний супровід акомпаніатора Ю.А. Плохотнюка пісню «Хліборобська», «Гей,соколи», а акапельно — «Зоре моя вечірняя», та пісню «Lollіpop», джазовим виконанням якої здивували присутніх в фойє ПК слухачів. Проте, чи отримала «Червона калина» звання «Народний»,  колектив дізнається трохи пізніше, після детального обговорення результатів комісією.

DSC_1324 а

Справжньою танцювальною феєрією став концерт танцювальних колективів «Полундра» (керівник С.В. Курочкіна) та «Канарейка» (керівник Н.Р. Іванова) в театральній залі ПК. Саме сюди прийшли жителі міста, щоб підтримати свої улюблені колективи. Канарейки та полундряни подарували глядачам тринадцять запальних яскравих номерів, серед яких були «Одеський дворик», «Буковинський», «Ярмарок», «Дібровчанка», «Полотна», «Гопак», та інші.

Обидва колективи виконують народні танці, але склад учасників, подача, обрана тематика і характер виконання в них зовсім різні. Основні напрямки діяльності ансамблю «Канарейка» – фольклорні, сюжетні, обрядові танці різних регіонів України спільно з хореографічною лексикою, костюмами та музичним матеріалом. Жіночий колектив активно працює в напрямку дослідницької діяльності, а саме систематично звертається до глибинних народних витоків, традицій, архетипів українського народу, які потім використовує у хореографії.

DSC_1478 а DSC_1357 а

А ось студія сценічного танцю «Полундра» на 10 років молодша за «Канарейку». Вона з’явилась у 2010 році за бажанням батьків вихованців народного ансамблю танцю «Дана» навчитись виконувати народні танці. За роки існування студія поставила більше 12 номерів, їй вдалося залучити до себе випускників «Дани» і зробити декілька спільних номерів. Також «Полундра» є учасником багатьох всеукраїнських та міжнародних конкурсів.

DSC_1404 а

Танцювальні колективи отримали почесне звання «Народний», і в цьому ні в кого з глядачів не було сумнівів. Адже всі виступи «Полундри» та «Канарейки» були сповнені потужною енергетикою, майстерністю, цікавими танцювальними рішеннями, і найголовніше – любов’ю до народного танцю!

DSC_1512 вв

Вітаємо вихованців творчих колективів та їх керівників з почесними званнями, які вони отримали заслужено. Бажаємо подальших успіхів, творчих злетів і перемог!

Leave a Comment