В ІЛЛІЧІВСЬКУ ДЕНЬ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ ВІДЗНАЧИЛИ ВЕЧОРОМ ПАМ’ЯТІ

До Всеукраїнського Дня Гідності і Свободи в Центрі культури і мистецтв пройшов патріотичний захід, підготовлений працівниками Палацу культури. Під час його проведення дорослі і юні гості згадували події, які змінили хід історії України, і вшановували пам’ять тих, хто поклав своє життя за територіальну цілісність і свободу нашої держави.

             DSC_1019 а

В цей день в холі Палацу культури була розгорнута фотоекспозиція «Патріоти України». На думку організаторів заходу, фотографія – це потужна мистецька зброя, яка змінює ставлення і точки зору людей до подій, пробуджує емоції, несе в собі відголосок історії. Експозиція складалася з декількох частин: композиція-присвята героям Небесної сотні, а також мужнім і хоробрим іллічівцям Віталію Шуму та Василю Пихтєєву, які загинули на Донбасі, захищаючи право всіх українців жити у вільній та щасливій країні, а ще окремо на стендах розмістили фотографії наймолодших патріотів і їхніх батьків, які показують силу духу українців, вселяють віру і надію на краще майбутнє для нашої країни. Протягом концертної програми в залі діяла художня майстерня, де діти створювали патріотичні малюнки для військових.

DSC_1018 а DSC_1014 а

Під час заходу присутні переглянули декілька відеороликів, кадри з яких були відзняті на Майдані та місцях запеклих бойових дій. Найемоційнішим моментом зустрічі стала розмова з родичами захисників України. До присутніх звернулася мати Віталія Шума Катерина Олексіївна. Жінка підкреслила, що жителям нашого міста, особливо молоді, треба пояснювати і постійно розповідати, заради чого і кого наші хлопці перебувають на Сході країни. Українські військові, багато з яких пішли на Донбас, як і її син, добровольцями, віддають своє життя заради майбутніх поколінь, збереження соборності і суверенітету України:

— Віталій пішов добровольцем до Збройних сил України, і це було його самостійне, усвідомлене рішення. Він сказав батькові: «Якщо не я, то хто». Ми не могли відмовити його. Ми пишаємось нашим сином, віримо, що не згасне пам’ять про його мужній вчинок заради безпеки всіх нас. Хочемо, щоб жителі нашого міста розуміли, що хлопці і дівчата загинули недаремно. А ще, щоб іллічівці з повагою ставилися до українських військових, які повернулися з Донбасу чи перебувають там, підтримували і допомагали їм.

DSC_1057 а

Про свою доньку, яка пішла добровольцем до ЗСУ і зараз перебуває в зоні АТО розповіла Тетяна Романенко. До війни на сході України тендітна дівчина Яна працювала вчителем, проте не змогла змиритися з подіями, що відбувалися на Донбасі, і приєдналася до батальйону «Київська Русь». Тетяна Григорівна звернулася до присутніх зі словами, що Україна має бути цілісною, і героїв, які поклали своє життя, захищаючи її національні інтереси, забувати не можна: «Ми повинні об’єднатися і до останнього захищати нашу Батьківщину, адже вона в нас одна єдина».

DSC_1065 а

Вдячністю захисникам України і їхнім рідним стали пісенні композиції, виконані іллічівськими солістами Ксенією Стеценко, Сергієм Батурою, Наталією Петренко, Єлизаветою Шереметєвою та Вікторією Крец.

DSC_1033 аDSC_1070 а DSC_1042 а DSC_1109 а

DSC_1087 а

DSC_1049 а

Leave a Comment