В ІЛЛІЧІВСЬКУ ПРЕДСТАВИЛИ «ЗВ’ЯЗОК ПОКОЛІНЬ»

Напередодні дня працівника культури і аматорів народного мистецтва в виставковому залі музею ім. О. Білого відкралась виставка творів народних умільців Іллічівська під назвою «Зв’язок поколінь». Ініціатором її проведення виступила науковий співробітник музею Зоя Шерухіна. Кожного року в місті проводяться схожі виставки, але вперше організаторам вдалося поєднати роботи сучасності і старовини. В результаті такого незвичного формату в залі розмістилися авторські роботи 30-х, 40-х, 60-х років і сьогодення. Це весільні і поминальні рушники, жіночі сорочки, відібрані з приватних колекцій учасників. Центральним експонатом виставки стала унікальна робота майстрині Варвари Гоцуляк – вишитий гімн України, який нещодавно потрапив до Національного реєстру рекордів України.

            DSC_0937 а

На виставці вас чекає різноманіття вишиванок, рушників, прикрас, головних уборів, витворів ручної роботи з глини, скла, дерева. В залі представлені роботи одинадцятьох народних умільців, деякі з них вперше приймають участь в такій масштабній виставці. В числі експонатів – оригінальні глечики, розписані лагенарії і вази Лариси Кабулової, неповторні бісерні прикраси Віри Андрієш, яскраві віночки Тетяни Штельман, вишиті стрічками картини Тетяни Корінь, м’які іграшки Тетяни Довгаленко, українські весільні рушники і вишиті гачком серветки Інни Кудрявцевої, скляні і керамічні фігурки Валерія Горшкова, картини з морських камінців Валентини Манідакі, а також рушники і вишиванки Валентини Штельмах, Зої Шерухіної, Варвари Гоцуляк.

DSC_0946 а

DSC_0911 а  DSC_0898 а

Окрім милування представленими роботами, на виставці можна ще й дізнатися про значення стародавніх українських символів, які з’являються у вишивці, історію виникнення тієї чи іншої роботи, особливості використаної техніки. Кожен охочий може придбати собі витвір, який припав до душі, і взяти участь в безпрограшній лотереї, а ще поспілкуватися з самими авторками робіт. Детальніше про свої твори, які експонуються на виставці, розповіла керівник любительського об’єднання «Берегині» Варвара Гоцуляк:

DSC_0949 а

DSC_0943 а DSC_0932 а DSC_0940 а

— Ця виставка унікальна, адже тут зібрані роботи з авторських колекцій, яким налічується вже не один десяток років. Ми показуємо речі, які нам дісталися в спадок від бабусь, і те, чим сьогодні займаються майстрині, які нові техніки опановують. Це і є справжній зв’язок поколінь. Ось якщо взяти вишивку: здавна на території України жінки вишивали хрестиком, але сьогодні серед народних умільців популярною є вишивка стрічками. Хочеться, щоб на виставку завітали діти, наша молодь, і побачили як бережуться традиції, і як розвиваються нові напрямки у народному мистецтві. Окрім того, тут можна замовити собі будь-який витвір, чи самому навчитися робити унікальні речі, записавшись до клубу шанувальників народного мистецтва «Берегині».

DSC_0935 а

А ще майстриня сподівається побачити на виставці учнів, які приєдналися до вишивання тексту національного гімну України на двохметровому полотні:

— Хочеться, щоб діти прийшли і побачили результат нашої спільної роботи. Юними вишивальниками стали гімназисти і студенти судноремонтного ліцею. Так, мені довелося дещо переробляти після їхніх старань, проте головне те, що вони долучились. Впевнена, що їм буде цікаво віднайти вишиті ними  букви чи візерунки.

DSC_0913 а

Організатори виставки пообіцяли, що це не остання виставка майстрів, і попереду ще багато сюрпризів. Так, наступною зустріччю з іллічівськими народними майстринями стане традиційне святкування Калити (Андріївські вечорниці), а потім Різдвяна виставка. Тому всі поціновувачі народного мистецтва матимуть змогу невдовзі знову зустрітися в теплому і гостинному виставковому залі музею О. Білого.

Виставка «Зв’язок поколінь» триватиме до 24 листопада, час роботи з 10:30 до 17:30 (вихідний понеділок). Адреса: вул. Леніна,30

DSC_0956 а DSC_0930 а DSC_0917 а DSC_0924 а DSC_0926 а DSC_0928 а DSC_0907 а DSC_0904 а

Leave a Comment