ЯК ІЛЛІЧІВЦІ НА «ФОЛЬК-MUSIC» ВИСТУПАЛИ

На початку листопада іллічівська вокальна делегація відправилася в творчу подорож до Києва. Ансамбль «Закохані в пісню» (керівник Віра Сокур), хор народної пісні «Червона калина» (керівник Яна Наумова), солістка Олена Таркановська та музикант Сергій Батура прийняли участь в записі телепередачі «Фольк-music» на Першому Національному. На телестудії іллічівці не тільки виконували народні пісні, а ще й встановлювали всеукраїнські рекорди. Так, наша землячка, майстриня Варвара Гоцуляк привезла до столиці двохметрове полотно з вишитим хрестиком текстом національного гімну України, і отримала звання рекордсмена.

Передача «Фольк-music» ставить собі за мету пошук і відродження українського музичного етносу, стародавніх мелодій та народних пісень різних регіонів України. А ще популяризує автентичну музику серед слухачів різного віку. Так, за доброю традицією цієї телепрограми старовинні пісні переспівуються іншими виконавцями вже у сучасній обробці, щоб зацікавити народною піснею і молоде покоління.

В день запису на студії «Фольк-music» іллічівці виступали разом з іншими колективами з сонячної Одещини. Процес зйомок тривав з самого ранку і до пізньої ночі. Кожен колектив виконував по декілька пісень, представляв свою візитівку, дарував символічні подарунки ведучій Оксані Пекун, розповідав про свої здобутки. А ще мав змогу відчути студійну атмосферу, і побувати в залі не тільки в ролі виконавців, але й глядачів, підтримуючи гучними оплесками і посмішками своїх творчих колег.

До своєї участі в програмі «Фольк-music» іллічівці готувалися завчасно. Ще навесні наше місто з робочим візитом відвідала зйомочна група Першого національного на чолі з народною артисткою України Оксаною Пекун. Після знайомства і прослуховування місцевих вокальних колективів вони відібрали ансамбль «Закохані в пісню» і хор «Червона калина».

Названі колективи добре відомі в самому Іллічівську і поза його межами. Так, ансамбль «Закохані в пісню» виник у 2003 році на базі народного хору ветеранів «Надія» за бажанням сольних виконавців. Завдяки невтомній творчій праці його учасників і керівника Віри Сокур, ансамбль став бажаним гостем багатьох концертних програм міста та регіону. А ось хору «Червона калина» наступного року виповниться вже тридцять років. За цей немалий проміжок часу колектив зумів не тільки зберегти свою творчу місію – оспівування народних традицій та зберігання пісенного спадку, але й вийти на новий сучасний рівень. Виступи хору «Червона калина» завжди сповнені життєвою енергією, народною лірикою, драйвом і потужною самовіддачею. Свого часу його очолював іллічівський композитор-пісняр Ю.М. Штельмах, а зараз хором керує молода і креативна Яна Недорчук. Піснями зі свого репертуару ці колективи зацікавили столичних гостей, і вже восени на їх запрошення поїхали в студію на запис.

В Іллічівську під час знайомства з вокальними колективами ведуча Оксана Пекун зустрілась з майстринею Варварою Гоцуляк, і одразу ж приєдналася до цікавої ініціативи – вишивання хрестиком тексту нашої культурно-державної реліквії на полотні розміром два з половиною метра завдовжки та метр завширшки. Беручись за таку справу, Варвара Іванівна прагнула долучити якомога більше місцевих жителів, і їй це вдалося. Адже до проекту приєднувались не тільки професійні вишивальниці, але й ті, хто хотів опанувати це народне ремесло. Авторка залюбки ділилася з ними своїм досвідом. І результат майже піврічної роботи іллічівців перевершив всі очікування. На студії «Фольк-music» майстриня представила вишитий золотими та блакитними нитками текст на полотні і стала рекордсменом України. Її творіння занесли до Національного реєстру рекордів України, адже минулий зафіксований експертами рекорд – вишите полотно івано-франківською майстринею мало розмір метр на метр.

В день перебування на Національної телекомпанії України іллічівці з користю проводили вільний від зйомок час. Виконавці завітали в музей українського телебачення, подивилися розташовані на першому поверсі НТКУ експозиції народних костюмів з різних регіонів України, помилувалися композицією з авторського проекту «Сфери Добра і Духовного Відродження» нашої землячки Оксани Мась. І… навіть встигли заблукати коридорами НТКУ. Проте додому колективи повернулися у повному складі, і привезли з собою гарні спогади, натхнення і бажання працювати й надалі, вдосконалюючи свою майстерність, а дехто й замислюючись над новими рекордами.

Пропонуємо переглянути фотомиттєвості перебування іллічівців на Національному телебаченні та участі в записі програми «Фольк-music».

DSC_0683 а

Ансамбль «Закохані в пісню»

DSC_0828 а

Хор «Червона калина»

12189151_1625574557709211_1243052273993146905_n

Полотно, вишите іллічівською майстринею Варварою Гоцуляк

 

12227835_1700728353494855_2336546342801184182_n

Іллічівські солісти — вокалістка Олена Таркановська та музикант Сергій Батура разом з ведучою програми Оксаною Пекун (в центрі)

DSC_0802 а  DSC_0801 а DSC_0863 а DSC_0678 а DSC_0706 а DSC_0690 а DSC_0784 DSC_0778 а DSC_0715 а DSC_0785 DSC_0787 DSC_0713 а DSC_0795 а

Leave a Comment