ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ ВЕТЕРАНІВ АТО «РАПІРА» ВІДЗНАЧИЛА СВОЄ 3-РІЧЧЯ

На початку серпня громадська організація ветеранів та інвалідів АТО «Рапіра» провела збори, під час яких були підведені підсумки діяльності організації, розглянуті хвилюючі учасників АТО питання, та проведена церемонія нагородження почесними грамотами учасників бойових дій. На захід були запрошені члени організації та їхні рідні, а також начальники міських відділів та служб, депутати, представники міської влади, волонтери.

Відкрив збори голова ГО «Рапіра» Геннадій Дашко, наголосивши, що чорноморська організація ветеранів АТО створена однією з найперших в Одеській області, є дієвою і потужною. У складі організації більше 100 учасників, які активно беруть участь в багатьох міських та обласних заходах.

Привітати організацію з триріччям прийшли батьки загиблого героя Віталія Шума Катерина Олексіївна та Олександр Петрович, перший заступник командувача Військово-Морських Сил Збройних Сил України, контр-адмірал А.А. Тарасов, завідувач Південного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО М.М. Сторожук, волонтери Валерій Демиденко й Олександр Сивак, начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами М.В. Малий виконкому Чорноморської міської ради, депутати міськради О.В. Кузарь та І.В. Сміренський, тощо.

— Маю високу честь привітати з річницею створення вашої дієвої організації. Хочу висловити слова подяки за важливу кропітку роботу, яку ви проводите. Ви одна з перших організацій ветеранів АТО, яка показує гарний приклад рештам. Ви можете ставити обґрунтовані незручні питання органам влади, досягаєте мети і будуєте плани. Сьогоднішній захід тому підтвердження, — зазначив Микола Сторожук.

Одним з найголовніших питань зборів стало обговорення проекту по будівництву житлово-будівельного кооперативу учасників АТО «Рапіра» на території Молодіжненської сільської ради Овідіопольського району (в межах населеного пункту), в районі перехрестя вулиці 1 Травня м. Чорноморська та шосе Т-641. Цим проектом організація займається близько двох років і має вже перші успіхи – дозвіл  Молодіжненської сільської ради на розробку детального плану території площею 5,2, га (територія знаходиться на межі Чорноморська і Молодіжного за мікрорайоном «Цветной бульвар»).

Під час зустрічі архітектор Микола Рибак презентував проект будування кооперативу для осіб, які постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході країни. Забудова кварталу передбачає будівництво 26 секцій, загальною кількістю квартир – 1968. Мікрорайон розраховано на 3540 мешканців. Окрім того, на його території мають бути облаштовані підземний паркінг, великі та маленькі спортивні майданчики, велопарковки, місце для сортування сміття, окремий майданчик для вигулу собак.

Цікавило присутніх і те, яким чином буде здійснюватися кредитування учасників АТО, власників майбутніх квартир. Як підкреслив голова «Рапіри» Геннадій Дашко, існує декілька варіантів вирішення. Найменш привабливий – якщо це буде домовленість з однією з компаній, коли забудовник візьме проект, побудує мікрорайон і віддасть частину квартир на організацію. Другий варіант – особисте кредитування кожного учасника проекту. І третій, найбільш актуальний на сьогоднішній день, спосіб – це спільне будівництво мікрорайону разом з ВМС України. Близько півроку назад ГО «Рапіра» підписала з ВМС України меморандум про наміри спільного будівництва. Адже в області існує велика проблема – декілька тисяч моряків, які вийшли з Криму, не мають свого житла, або ж проживають в неналежних умовах.

— Я знаю, наскільки потужна організація «Рапіра» і який має вплив. На жаль, держава сьогодні не може вирішити багатьох соціальних питань, і за них беруться ветерани АТО і волонтери. Одним з таких питань є забезпечення житлом військових. Хочу сказати, що стосовно проекту будування кооперативу з боку ВМС буде порозуміння. Реалізація цього проекту – велика безпрецедентна робота, адже по Україні таких фактів спільної роботи ще не знаю. Тому для всіх зараз головне – єдність і спільні пріоритети,  — додав контр-адмірал Андрій Тарасов.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять загиблих українських воїнів, а також шістьох чорноморських захисників – Віталія Шума, Василя Пихтєєва, Едуарда Савінова, Сергія Фоміна, Артема Баца, Дмитра Горбунова. А після відбулась церемонія нагородження почесними грамотами бійців.

Подяками та почесними грамотами виконавчого комітету Чорноморської міської ради відзначили В.П.Сметанюка, А.І.Малецького, А.О. Гаркушина,О.О. Белінського, В.В. Бойка, М.О. Цесюка, О.А. Кичуна. Почесну грамоту Одеської обласної державної адміністрації одержав Р.Г.Мовчан, В.Р. Мулик, І.В. Ніколаюк, А.П. Сирота, О.М.Шкрабко, В.В. Заплавній, В.А. Сопільняк, А.Ю. Єрошин, О.В. Веселков. Почесною грамотою Одеської обласної ради нагородили О.С.Павлюченка, А.А.Каранфілова, А.К.Іванова, О.А. Купченка, М.В. Караульного, М.С. Гаврилюка. Цінний подарунок наручний годинник Одеської обласної ради дістався В.В. Бойку. Наступні нагороди, почесні грамоти Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО, вручили О.О. Белінському, М.С. Гаврилюку, О.В. Кошолапенку, Р.Г. Мовчану, Ю.М. Філіпенку. Медаль за Оборону Маріуполя отримали С.С. Євдокимов, М.А.Макаров, М.В. Караульний, О.І. Красовський, О.Д. Лясек, С.В. Євдокимов, В.Р. Мулик, В.А. Сопільняк, М.В. Яровенко, М.С. Гаврилюк, О.О. Белінський та Ю.М. Кириленко.

Хочеться завершити матеріал словами волонтера Валерія Демиденка, який під час виступу на зборах побажав волонтерам і громадським організаціям завжди шукати те, що об’єднує, а не розділяє. «Треба виступати єдиним фронтом і не обмежуватися лише внутрішніми організаційними проблемами. Якщо діяти разом – то ми непереможні!», — зазначив волонтер.