В ЧОРНОМОРСЬКУ ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ МАРШ У ВИШИВАНКАХ

19 травня жителі Чорноморська долучилися до яскравого щорічного свята – Маршу вишиванок, який в нашому місті було започатковано влітку 2014 року. Понад 350 чорноморців, вдягнених у традиційні та сучасні вишиванки і сукні пройшлися вулицями міста до Приморських сходів. Організаторами заходу вже вкотре виступили ГО ветеранів та інвалідів АТО «Рапіра», ГО «Толока», міське об’єднання товариства «Просвіта», волонтери міста.

Пунктом збору учасників ходи як і раніше стала площа біля міськвиконкому, звідки розпочалася вишиванкова хода. На зустріч зі своїми давніми знайомими, колегами, приятелями, друзями поспішали гарно вдягнуті чорноморці, які створили один для одного справжнє свято усмішок, єднання й української краси. Волонтери розгорнули 100 метровий і 10 метровий прапори, вишитий гімн України, взявшись за які дорослі та маленькі учасники ходи створили різнобарвний, веселий і гомінкий струмок. Найменші ж учасники маршу «вклинювались» в колону на своєму транспорті – дитячих колясках і самокатах, тримаючи в руках прапорці та повітряні кульки національних кольорів.

Як зазначили організатори Маршу вишиванок, мета заходу залишається незмінною – прививати культуру, розповідати про національні традиції, шанувати свій край і рідну країну. За словами члена ГО ветеранів та інвалідів АТО «Рапіра» Олександра Веселкова, найголовнішим було те, щоб громадяни приєднувалися до дійства за власним бажанням і покликом душі. Заздалегідь були сповіщені всі міські служби, розклеєні афіші в навчальних закладах та інших установах.

На заході було багато працівників відділу освіти, вчителів та учнів. Класний керівник 7-Б класу шостої школи Олеся Базюк приєдналася до ходи разом зі своїми вихованцями, які не в перший раз беруть участь в Марші вишиванок. Педагог підкреслила, що такі заходи сприяють єднанню учнів. Семикласники залюбки робили селфі, ділилися враженнями та давали інтерв’ю.

Окрім вражень про захід, своїми критеріями вибору ошатних сорочок, а також цікавою інформацією про орнаменти, колір та символіку вдягнених чорноморцями вишиванок, поділилися методисти методкабінету відділу освіти Антоніна Молодецька й Алла Керізь.

— Цей захід досить вагомий для мешканців міста, я бачу, що сьогодні дуже багато дітей прийшли не за наказом, а за велінням серця. Ми, вчителі української мови, як ніхто інший повинні показувати свою приналежність до нашого народу, свою національну ідентичність. Я сама люблю чорні вишиванки, хоча для нашого народу чорна вишиванка більше символізує сум, а білі – є символом чистоти, світла. Але чорний колір також символізує і близькість з землею, з Батьківщиною. На багатьох сорочках є квітковий орнамент, який є окрасою жінки, звеселяє наше життя, і додає оптимізму, як на мене. Немає якихось обмежень у виборі кольору, орнаменту вишиванки. Кожна має своє значення, настрій, і робить образ неповторним, — розповіла Антоніна Максимівна.

— Вишиванка нас з’єднала в такому національному пориві, ми всі відчули, що ми дійсно українці, і причетні до нашої культури. Я хочу всім побажати, щоб у кожного було стільки щастя і приємностей в житті, скільки квіточок на наших вишиванках. Я довго обирала собі вишиванку, адже мені хотілося поєднати щось таке і національне, і водночас сучасне, тому зупинила свій вибір на білій вишиванці з ніжним рослинним елементом. Взагалі в мене бабуся і матуся захоплювалися вишивкою, і в мене навіть дома зберігається вишиванка, якій вже понад 50 років. Ми бережемо цю річ, адже це пам’ять нашої родини, — додала Алла Владиславівна.

Не пропускає Марші вишиванок у Чорноморську і жителька Великодолинського Ірина Войнікова:

— Мені подобається це охайне місто і його патріотичні дорослі і маленькі жителі. Для того, щоб бути європейською країною, нам потрібно мислити, мати європейське виховання, яке потрібно прищеплювати ще з дитинства. Я вважаю, що такі заходи необхідні, не дивлячись на те, що зараз відбувається в країні, і ми повинні показувати, що ми патріотично налаштовані громадяни. А вишиванки – це особливий код нації, наш символ, краса. Не важливо, коли саме ти її одягаєш – на свята, чи в повсякденному житті. Коли мене питають: «Чому ти у вишиванці?», я завжди відповідаю: «В мене просто сьогодні чудовий, вишиванковий, настрій!».

Учасники Маршу вишиванок цікавилися у організаторів заходу, які наступні патріотичні заходи пройдуть в місті. Голова ГО «Рапіра» Геннадій Дашко проанонсував автопробіг, який відбудеться 28 червня на День Конституції. Старт акції об 11 ранку біля нової «Таврії-В» (що на виїзді з міста), звідки буде рухатися автоколона.  Охочі приєднатися до автопробігу можуть приїхати на своєму авто, а ті, хто не має власного транспорту, можуть скласти комусь приємну компанію.