ЯК УЧНІ ПЕРШОЇ ШКОЛИ НА ЕКОЕКСПЕДИЦІЇ ПОБУВАЛИ

Екологічні зустрічі на березі Чорного моря волонтерів громадської організації «ЕcоТерапія» проходять вже близько п’яти років. За цей час до них приєдналися сотні дорослих і зовсім юних жителів Чорноморська. Нещодавно волонтерам і педагогам першої школи вдалося організувати найчисельнішу акцію з прибирання берега моря від сміття, до якої одночасно долучилися майже 80 активістів – учні трьох восьмих і дев’ятого класів, їхні класні керівники та волонтери «ЕcоТерапії».

Провести таку багаточисельну акцію волонтеру «ЕcоТерапії» Станіславу Пасічнику запропонувала вчитель біології та хімії першої школи Олена Берег, яка сама не раз приєднувалася до зелених ініціатив чорноморських активістів.

 — Справа в тому, що ми з дітьми кожної осені приєднуємося до ініціатив Станіслава Пасічника з прибирання нашого пляжу від пластику. Враховуючи те, що в квітні в нашій школі якраз відкрилася декада біології та хімії, мені закортіло залучити якомога більше учнів до екотерапії. Адже виховувати учнів можна не лише теорією, не лише власним прикладом, а ще й практикою. Я запропонувала директору взяти всю паралель восьмих класів і влаштувати таку екологічну експедицію разом з «ЕcоТерапією», яка взяла на себе організаційні моменти. Участь в акції для дітей була за бажанням, кожен клас складав свій список, — поділилася Олена Георгіївна.

Вчитель також зазначила, що діти дуже перейнялися проблемою забруднення моря після перегляду одного відеосюжету, де показується, як гинуть птахи і їхні пташенята від пластику. Під час трансляції відео в класі панувала тиша. А на питання Олени Георгіївни, що робитимуть учні на березі моря, вони відповіли, що рятувати птахів і прибирати після людей.

Прибувши на визначене місце, учасники шкільного екодесанту були в шоці від такої кількості сміття, який залишають після себе відпочивальники. Проте довго не вагаючись, вдягнувши рукавички і взявши пакети, діти спритно взялись за добру справу. Хочеться додати, що сміття учні збирали з дослідницькою цікавістю і неабияким завзяттям, змагаючись, хто скоріше і більше наповнить пакет продуктами людської діяльності, розподілить окремо скляні, жестяні і пластикові пляшки та інше сміття. А ще під час екотерапії школярі вчились взаємодіяти, допомагати один одному та цінувати природу.

Спостерігаючи за жвавою процесією на схилах, можна було позаздрити енергійності та наполегливості учнів в боротьбі зі сміттям. Вони голосно ділилися своїми враженнями від побаченого та розмірковували, скільки ж часу тут накопичувався весь цей пластиково-скляний жах. Учениця 8-В класу Дарія Сандуляк розповіла, що її дуже вразила кількість залишеного легковажними людьми сміття, і цю ситуацію треба обов’язково виправляти. Для цього потрібно бути уважними до оточуючого середовища, намагатися прибирати не тільки за собою, але й за іншими. Своїм прикладом можливо змінити ставлення своїх однолітків і навіть дорослих жителів до цієї кричущої проблеми, показуючи, що люди не мають смітити там, де вони живуть.

Про необхідність бережного ставлення до довкілля діти постійно дізнаються від їхніх вчителів. І як зазначила директор першої школи Ольга Петлюк, цій темі в школі приділяється особлива увага:

 — Ми робимо все, щоб пропагувати дітям здоровий спосіб життя і розуміння того, що якщо в місті є ми і це наше місто, то крім нас ніхто його кращим не зробить. Сьогодні забруднені пляжі – це серйозна проблема. Якщо ми не врятуємо наші узбережжя, то кому потрібне буде наше море ? Заради цієї екоакції ми трохи скоротили заняття, ті діти, які не захотіли долучитися до акції, залишилися на уроках. Але більшість відгукнулися і чекали на цю поїздку, яка складалася не тільки з прибирання пляжу, але й формування гуманного ставлення до довкілля, вміння чути і допомагати один одному.

Як розповів Станіслав Пасічник, він не очікував, що до акції приєднається стільки школярів! Це був перший такий масовий захід, цікавий досвід з якого отримали всі учасники. Міські активісти будуть й надалі планувати проведення подібних екоекспедицій, які окрім організаторських питань вимагають ще й серйозної підготовки та матеріальної підтримки. Волонтер подякував директору «ІСРЗ» Михайлу Дуднікову за наданий заводський автобус, голові ГО «MOA» Катерині Артюх за десятки пар рукавиць, та місцевій фірмі, яка займається збором вторсировини.

А на згадку про екоакцію в усіх її учасників залишились не тільки гарні емоції, але й перша весняна засмага та безліч фотографій, зроблених на тлі чистого краєвиду бірюзового моря, піщаного пляжу та обривистих схилів.