«РІДНА МОВО МОЯ, ПОЕТИЧНА Й ПИСЕМНА»

До Міжнародного дня рідної мови в міській бібліотеці ім. І. Рядченка пройшов творчий захід за участю вихованців театрального гуртка «Натхнення». Учні разом з керівником гуртка Іриною Гринчак підготували поетичні вітання, пісні, гуморески, а також зіграли невеличкий уривок з п’єси Миколи Куліша «Мина Мазайло».

За майже чотири роки своєї діяльності гурток «Натхнення» встиг провести близько 50 театралізацій. Щоразу до Дня рідної мови юні театрали готують насичену програму з декламуванням віршів класиків української літератури та сучасних письменників, а також уривки з відомих драматичних п’єс.

 — В нас є багато напрацьованих спектаклів – «На чужий коровай очей не поривай», «Свіччине весілля», «Жартівниця» Марка Кропивницького, з якою ми виступали в санаторії «Мала Долина» і в реабілітаційному центрі. Діти завжди старанно готуються до таких заходів. До Дня писемності ми презентували уривок з твору Марка Вовчка «Інститутка», а до Дня рідної мови вперше зіграли уривочок із п’єси Микола Куліша «Мина Мазайло». Хочеться звернутися до нашого молодого покоління з такими словами, що попри всі соціально-побутові, економічні негаразди, нам потрібно вчитися розмовляти українською мовою. Адже ми ходимо по українській землі під українським небом, і маємо любити свою країну, її культуру і людей.

Під час своїх виступів вихованці гуртка показували, наскільки різнобарвна українська культура, скільки чудових літературних творів заслуговують нашої уваги, що нам є чим і ким пишатися.

В святковій програмі були задіяні ведучі заходу Максим Сирбул і Єлизавета Пилипенко, юні вокалістки Ольга Куркан і Ліана Долгіх. Хвилини гумору дарували Кирило Бондаренко, Данило Бонів, Аріанна Марц, Марія Чопіна, Вероніка Кохан, Максим Світайло, Рима Самойленко, Данило Казаков, Владислава Жолтикова. Добре запам’ятався глядачам й уривок з п’єси «Мина Мазайло», який зіграли Данило Казаков, Рима Самойленко й Ольга Куркан.

Підтримати артистів в цей день прийшла чорноморська письменниця Людмила Матвієнко, яка звернулася до молоді міста з проханням рости духовними людьми, цінувати рідну мову і рідну землю, де вони народилися.

Глядачі не шкодували аплодисментів для юних акторів, які влучно передавали настрій та характери літературних героїв. Учень 11 класу 3 школи Данило Казаков, зігравший Мокія Мазайла, поділився враженнями від занять в «Натхненні». Хлопець займається в театральному гуртку майже 4 роки, йому подобається позитивна і сімейна атмосфера, яку створює для своїх вихованців викладач і творчий наставник Ірина Богданівна Гринчак. Данило підкреслив, що Ірина Богданівна завжди підтримує своїх учнів, допомагає розвивати акторські здібності, пояснюючи як краще вжитися в роль і передати характер персонажа. А ще велику емоційну підтримку він отримує від своїх друзів і однокласників, які приходять подивитися театральні вистави від «Натхнення».

 Наступним святом, до якого зараз активно готуються вихованці «Натхнення» – День театру, яскрава творча програма до якого відбудеться 30 березня в четвертій школі.

— Попереду в нас багато планів і роботи. Вчимо твори як українською, так і російською мовами. Намагаюсь підбирати різножанрові матеріали для дітей будь-якого віку – і учнів початкової школи, і старшокласників. По неділях збираємось на заняття разом з батьками, творчою інтелігенцією нашого міста – Ксенією Стеценко, Георгієм Фундукяном, Наталією Орєховою та іншими діячами. Прагну, щоб дітям було завжди цікаво навчатися театральному мистецтву, розкривати свої таланти і виступати перед глядачами, — додала Ірина Гринчак.