СВЯТКОВА ВИСТАВА ДО ДНЯ СВЯТОГО МИКОЛАЯ

До Дня святого Миколая в Палаці культури пройшла вистава театрального гуртка «Натхнення» для дітей військових прикордонної служби України, учасників АТО та дітей-сиріт з обласного дитячого санаторію «Мала Долина». Ініціатором проведення заходу став отець Роман храму Святого пророка Іллі УГКЦ, який і виконав головну роль Святого Миколая у виставі. Його ідею з задоволенням підтримали керівник гуртка «Натхнення» Ірина Гринчак і громадська організація ветеранів та інвалідів АТО «Рапіра».

За давньою традицією 19 грудня діти отримують солодкі подарунки від Миколи Чудотворця, і для багатьох це зимове свято є символом щедрості, співчуття й любові до ближнього. Отець Роман разом з вихованцями гуртку «Натхнення» залюбки взялись за таку світлу місію – розповісти маленьким чорноморцям про День святого Миколая і привітати їх радощами і подарунками. Напередодні свята вони встигли виступити зі своєю виставою в міській бібліотеці, дитячих садочках, центрі соціально-психологічної реабілітації для дітей і молоді «Радуга», а фінальним став показ вистави в залі Палацу культури.

 — Я вперше взяв участь в театральній виставі. Для мене приємно виступати і дарувати дітям частинку милосердя. Якщо допомагати тим, хто потребує підтримки, то світ навколо зміниться. Ми прагнули поділитися з дітьми добром, яким ділився сам Святий Миколай. А ще до цього свята разом з парафіянами храму Святого пророка Іллі через члена ГО «Рапіра» Олександра Веселкова ми передали теплі речі, продукти харчування і наші привітання українським військовим, які знаходяться на сході країни в зоні бойових дій, — розповів отець Роман.

Приготування до самої вистави тривали майже два місяці. Керівник театрального гуртка «Натхнення» Ірина Богданівна Гринчак писала сценарій, підбирала ролі і костюми:

 — Цією виставою ми прагнули відродити українські традиції і звичаї в Чорноморську, розказати про Святого Миколая і дітей, які чекають на його милість і подарунки. Ми самі шили костюми, діти завзято вчили свої ролі. І я вважаю, що мої вихованці справилися з завданням, не дивлячись на те, що в Палаці культури ми не робили жодної репетиції на сцені, а це досить важливо для артистів. Також до вистави приєдналися солістки вокальної студії «Веснянка» БДЮТ (керівник Л.О. Яворська). Хочеться побажати всім дітям і людям України в цей чудовий час міцного здоров’я, великого щастя, творчих успіхів у праці, навчанні, Божого благословення, гармонії, миру в домі та на землі.

Враженнями від святкового дійства поділився член ради ГО ветеранів і інвалідів АТО «Рапіра» Андрій Яшманов. За словами учасника АТО, свято вийшло дійсно яскравим і по-домашньому теплим, кожен маленький глядач отримав смачний подарунок. Член ГО «Рапіра» подякував організаторам заходу, а також міському відділу культури за можливість провести виставу в Палаці культури:

 — Такі заходи дуже потрібні, адже об’єднують родину, дарують радість як дорослим, так і дітям, особливо в такі святкові дні. Сьогодні кожна дитина отримала позитивні емоції і подарунок. Хочеться подякувати артистам і отцю Роману за його ініціативу та запрошення на цю чудову виставу.