ЧОРНОМОРЦІ ВШАНУВАЛИ 85-ТУ РІЧНИЦЮ ГОЛОДОМОРУ

25 листопада в Чорноморську відбулось декілька заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору – однієї з найстрашнішої трагедії українського народу. В місті пройшли поминальні заходи з молитвами та покладанням квітів до пам’ятного знаку жертвам Голодомору, а в 16:00 громадськість міста долучилася до всеукраїнської акції «Запали свічку».

В цей день о 10 годині біля пам’ятного знаку жертвам голодоморів і комуністичного терору в Україні пройшов мітинг-реквієм за участі працівників Центру культури та мистецтв м. Чорноморськ, молодіжної організації «ТЕМП» та солістів народного хору «Червона калина». На заході були присутні представники депутатського корпусу, працівники виконкому, підприємств міста, вчителі та учнівська молодь. Молебень за всіма невинно убієнними відслужили настоятель храму Святого пророка Іллі УГКЦ отець Роман та настоятель храму Святого Миколая УПЦ КП отець Михайло.

— Сьогодні скорботний день, адже ця туга і біль торкається українського народу, який нищили голодом і геноцидом. Читаючи про ті страшні події, стискається серце – яка лють і ненависть керувала тими, хто знищував малих і дорослих, дітей, сивочолих – усіх українців, які стали невгодними комуністичному режиму. Щогодини в Україні від голоду помирали близько 1000 людей. Можемо помножити і уявити, скільки безвинних полягло від тієї страшної чуми. Коли Україна, будучи житницею всієї Європи, стала нещадною могилою для мільйонів замучених голодом. Але не будемо в цей день засуджувати винуватців. Ми християни, а Господь вчить нас прощати і любити. В цей день закликаю мовчки запалити свічку, покласти квіти до пам’ятника жертвам Голодомору, прошепотіти теплі заупокійні слова молитви за всіма загиблими, замученими голодоморами в Україні. Нехай в наших душах постійно горить свічка пам’яті, — розповів отець Михайло.

В своєму зверненні до присутніх отець Роман зазначив, що і в наш час на Україну припадають випробування – на сході країни ведеться боротьба за життя, майбутнє українського народу: «Сьогодні ми повинні говорити не про те, що нас роз’єднує, а про те, що об’єднує. Не зважаючи на національність, віросповідання, ми повинні єднатися в любові і мирі проти зла, поборюючи це зло своїм добром, любов’ю та милосердям. Просімо Господа, щоб відвернув лихоліття і всякі нещастя від нашої Богом благословенної української землі».

Хвилиною мовчання присутні вшанувала пам’ять мільйонів жертв Голодомору 1932-1933 років та поклали квіти до пам’ятного знаку.

Пізніше, вже о другій годині, на цьому ж місті зібралися просвітяни та члени громадських організацій «Рапіра», «Толока» та «Поліція громадської безпеки». Містяни взяли участь в традиційній ході від Бугівського кладовища, де встановлено пам’ятний знак, до палацу спорту «Юність». Саме там вони запалили свічки пам’яті та провели віче, озвучуючи історичні факти з часів Голодомору – те, як комуністичний режим знищував українців, якими катастрофічними стали наслідки колективізації для нашої країни. Разом з чорноморцями вшанувати пам’ять загиблих приїхала й жителька смт. Великодолинське пані Марія разом зі своєю онучкою. За словами жінки, перед тим як приєднатися до заходу, вони разом з онучкою запалили свічку в себе вдома. І хоча маленькій Каринці поки що важко пояснити причини Голодомору, бабуся намагається розповісти про те, які страждання випали тоді на долю українських селян, які хотіли жити і вирощувати хліб на своїй землі.

Так, історія Голодомору – це трагедія нашого народу, проте історія України – це постійна боротьба за свободу, це перемоги над злом, це любов до своєї Батьківщини, це мужні люди, які боронять її незалежність. Завдяки цьому ми є на мапі світу і нас не скорити.