ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ГІДНОСТІ ТА СВОБОДИ В ЧОРНОМОРСЬКУ

21 листопада в Чорноморську на алеї Героїв Небесної сотні відбулась церемонія покладання квітів з нагоди Дня Гідності та Свободи. На заході були присутні керівництво міста, представники депутатського корпусу, військовослужбовці Державної прикордонної служби, члени громадських організацій, учнівська молодь та небайдужі жителі.

Хвилиною мовчання чорноморці вшанували пам’ять загиблих патріотів України під час Революції гідності та проведення АТО. Ведучі урочистої церемонії Владислава Маслова та Олена Беженар згадали Помаранчеву революцію 2004 року та Євромайдан 2013-2014 рр., закликали берегти рідну країну і свою свободу, бути гідними громадянами своєї держави. Під час обох Майданів суспільство встало на захист національних інтересів, прав і свобод кожного громадянина.

Саме в цей день чотири роки тому український уряд прийняв рішення призупинити процес підготовки підписання Угоди про асоціацію між Україною і ЄС. Увечері цього ж дня на знак протесту кілька тисяч людей (серед яких більшість була молодь) зібралися біля стели на Майдані Незалежності. Так розпочинався Майдан, за доленосними подіями якого тоді стежили мільйони українців і людей зі всього світу. Люди стали виходити на вулиці Києва, а потім й інших міст України не просто продемонструвати свій європейський вибір, але й виступити проти свавілля правоохоронних органів, тотальної корупції, репресій. В Чорноморську під час Революції Гідності також відбувались зібрання громадян, які виходили на мирні акції відстоювати своє прагнення жити в цивілізованій, демократичній країні. В той час в місті зародився волонтерський рух, місцеві волонтери й досі займається допомогою українській армії.

Своїми спогадами про зиму 2014 року поділилася жителька міста Наталя Островська. Тоді жінка разом зі своїми рідними щодня з екранів телевізорів спостерігала за подіями на Майдані, переживаючи за майбутнє України. Вона згадала, як вперше приєдналася до всеукраїнської акції «Ланцюг єднання», коли люди з різних куточків нашої країни виходили на вулиці з державною символікою і створювали живий ланцюг. «В Чорноморську не вистачає повноцінного пам’ятника Небесній сотні, але, напевно, це ще не на часі. Зараз волонтери вкладають свої сили і гроші в допомогу армії. Але добре, що в місті хоч є соснова алея Героям Небесної сотні, куди громадяни можуть прийти, щоб покласти квіти, і згадати ті трагічні події», — зазначила пані Наталя.

21 листопада 2013 року назавжди змінило новітню історію України. Але на жаль, українці заплатили за Майдан велику ціну, і зараз продовжують проливати свою кров і віддавати життя за свободу і незалежність. Революція Гідності стала поштовхом для змін, і хоча вони не відбуваються так скоро, як нам би хотілося, вороття назад вже не буде. Ті події перевернули свідомість багатьох українців, дали поштовх починати зміни з себе та можливість відчути себе краплею в океані. А яким буде той океан – це залишить від нас, наших дій та громадської активності.