СВЯТО МОЛОДІ ТА НАРОДНИХ ТРАДИЦІЙ В МАЛОДОЛИНСЬКОМУ

Концерт за участі талановитої молоді села, ярмарок, плетіння віночків, водіння хороводів біля вогнища, купальські персонажі та старовинні обряди – вперше так гучно і колоритно в Малодолинському відзначили свято Івана Купала. Сьомого липня звичайна територія біля гуртожитку перетворилась на справжню лісову галявину зі ставочком, з квітучою сценою, прикрашеною рушниками і зображенням сонця. Головною ж окрасою цього дійства стали талановиті учасники аматорського хорового колективу «Сонце за нас» та хореографічного ансамблю «Незабудки».

На святі Івана Купала жителі села познайомилися з новоствореним хоровим колективом «Сонце за нас», учасники якого вперше виступали на відкритому майданчику перед такою кількістю глядачів. До речі, саме керівнику цього колективу Єлизаветі Брижеватій і спала на думку ідея провести такий захід, щоб розповісти дорослим і маленьким жителям села про традиції наших предків і подарувати їм яскраве свято.

 — Ми прагнули показати давні традиції і вірування нашого народу, відродити традиції та провести паралель з сучасністю. Нашому колективу лише півроку, в репертуарі є народні, сучасні і дитячі пісні, які з задоволенням виконують маленькі «сонечки». В проведенні свята значною мірою допомогли депутат С.І. Журило, колектив Малодолинського будинку культури. Нас також підтримали Малодолинська сільська адміністрація і школа. Окрема подяка батькам вихованців, які активно долучились до організації свята. А ще приємно бачити стільки глядачів! Сподіваємося, що в нас і надалі буде така підтримка, і ми обіцяємо продовжувати приємно дивувати жителів Малодолинського, — поділилася керівник хору.

До початку концертної програми діти разом з дорослими плели віночки, знайомилися з роботами вихованців «Веселої майстерні» Малодолинського будинку культури. Його керівник Наталія Тимошенко розповіла багато цікавої інформації про те, яку силу мав головний атрибут свята Івана Купала – дівочий віночок. Раніше до створення зелених прикрас бралися з великою відповідальністю, тут мало особливе значення які вплітати квіти і рослини, коли і де їх збирати. Адже віночки мали велику оберегову силу, існувало дуже багато вірувань стосовно їхнього призначення. Сьогодні цими знаннями майже не користуються і віночок просто перетворився на символ молодості та дівочої краси.

В цей день юних артистів прийшли підтримати жителі села, які після кожного виступу активно аплодували дітям. На сцені лунали гуморески, виконувались акапельно і під музичний супровід українські автентичні пісні, а також запальні танцювальні номери.

Своїх односельчан і колектив «Сонце за нас» привітав С.І. Журило. Депутат вручив грамоту Єлизаветі Брижеватій, подякувавши за створення місцевого дитячого колективу, популяризацію вокально-хорового мистецтва, а також за відродження обрядових традицій українського народу. «Це одна з перших грамот цього дитячого колективу, яка дасть поштовх для нових звершень, перемог і нагород високого рівня», — додав депутат.

Гарний дебют колективу відзначила і директор Малодолинського будинку культури Євгенія Чорна:

 — Дуже приємно, що в Малодолинському з’явився творчий колектив «Сонце за нас», і ми тепер можемо організовувати такі спільні культурні заходи і займати нашу молодь. У молодого керівника дуже цікавий підхід до роботи і широкий жанровий спектр репертуару, присутні ударні та шумові інструменти, які розвивають почуття ритму у дітей. За півроку вони досягли таких гарних результатів, а ще відчувається велика підтримка батьків. Вірю, що в подальшому цей колектив очікує успіх.

Закінчилося свято водінням хороводів навколо купальського багаття з вигукуванням слів «Гори, гори ясно, щоби не погасло», пусканням віночків на воду, сучасними танцями та піснями, фотографуванням біля рукотворного квітучого ставочка та яскравого вогнища, обміном привітаннями і позитивними емоціями.

Своїми враженнями від дійства поділилися жителька Малодолинського Світлана Кливняк:

 — Сьогоднішнє свято є неймовірним для села. Публіка була вражена, що в нас є такі талановиті люди, як керівники й учасники співочих і танцювальних колективів. Щодо купальських традицій – вони були якраз лімітовано підібрані для людей, які не дуже обізнані в старовинних обрядах. Ведуча познайомила глядачів з головними атрибутами, персонажами свята і розповіла про значення обрядів. І звісно, нікого не залишили байдужими одухотворені і натхнені під час своїх виступів юні виконавці.

Сподіваємось, що такі місцеві традиції святкування Івана Купала будуть і надалі продовжуватися в Малодолинському. А талановита молодь матиме змогу проявляти себе та брати участь в таких заходах, покращуючи культурне життя села.