В ЧОРНОМОРСЬКУ ПРЕЗЕНТУВАЛИ КНИЖКОВІ НОВИНКИ ВІД ПРОВІДНИХ ВИДАВНИЦТВ

19 квітня в центральній міській бібліотеці пройшло Свято книги, під час якого всі охочі мали змогу не тільки познайомитися з сучасними українськими письменниками, але й придбати їхні книжки за цінами видавництва. Гостями заходу стали український поет, публіцист і громадський діяч, директор видавництва «Український пріоритет» Володимир Шовкошитний, а також одеські автори Наїль Муратов, Ксенія Заставська, Елла Леус, Арсенія Велика та Олександр Косенко.

Спеціально до Свята книги працівники бібліотеки підготували експозицію під назвою «READ», яка прикрасила вестибюль закладу. Експозиція складалась з бібліотечних скарбів і представляла творчість таких відомих зарубіжних і українських класиків, як В.Шекспір, Е. По, Т. Шевченко, Л. Костенко, І. Франко, М. Гоголь. А вже в самому читальному залі розгорнулась виставка творів наших сучасників, а також світових бестселерів, які розмістила продавець місцевого магазину національної мережі «Книжковий супермаркет» Надія Іванівна.

Головною ж подією цього свята стала презентація книжок від видавництва «Український пріоритет», які привіз в наше місто Володимир Шовкошитний. Його та письменників з Одеси представила директор ЦБС Наталія Собко. За словами Наталії Миколаївни, з Володимиром Федоровичем вона та чорноморці познайомились в минулому році, і це неймовірна людина, спілкуючись з якою отримуєш море вражень. Почесний гість не тільки захоплюється літературною діяльністю, але й є активним громадським і політичним діячем, має чотири вищі освіти – геофізика-геолога, інженера-атомника, літератора та політолога. Більше одинадцяти років він пропрацював на ЧАЕС, був ліквідатором наслідків аварії в 1986 році. В.Ф. Шовкошитний був народним депутатом України 1 скликання, зараз є одним з засновників української екологічної асоціації «Зелений світ», першим заступником Голови Національної спілки письменників України.

На зустріч з письменниками в міську бібліотеку ім. І. Рядченка прийшли представники міських літературних об’єднань, а також молодь міста – гімназисти і курсанти Чорноморського морського коледжу ОНМУ. Володимир Шовкошитний коротко, але з особливим захопленням і повагою розповів про авторів, твори яких вийшли другом у видавництві «Український пріоритет». Видавець підкреслив, що зараз громадяни стали проявляти більше інтересу до творів, написаних українськими письменниками. А серед авторів, які звернулись до видавництва «Український пріоритет» є номінанти та лауреати Національної премії Тараса Шевченка, літературних премій Пантелеймона Куліша, Бориса Нечерди, Миколи Гоголя.

 — Сьогодні ми привезли до Чорноморська книжки для дітей, юнацтва, читачів дорослого віку. Я намагаюсь, щоб книжки були за притомною ціною і люди мали змогу їх придбати дешевше, ніж в магазинах. Щасливий, що в мене багато друзів по всій Україні, і маю змогу відкривати нову хвилю одеської літератури для всієї країни. Їхні твори є в бібліотеках як на Західній Україні, так і Донецькій, Луганській областях. Ми не вперше робимо презентацію в Чорноморську і раді поділитися новинками сучасних українських письменників з вашими читачами, — додав видавець.

Наприкінці презентації Володимир Шовкошитний та Олександр Косенко прочитали власну поезію, а інші одеські літератори познайомили присутніх в залі зі своїми романами.

Так, нещодавно вийшов в світ роман одеської письменниці Ксенії Заставської «STECK. Мережива життя» про долю трьох жінок які мають одне ім’я, і є представницями трьох різних національностей – полька, українка, литовка. Дія роману починається в наші дні в Одесі, головна героїня, яка купила старовинне німецьке піаніно фірми «STECK» випадково розкриває чужу таємницю. В цій книзі драматичні сторінки історії переплітаються із сучасністю.

— В 2015 році я представляла Україну на Вільнюському Міжнародному книжковому ярмарку, на якому пройшла презентація моєї книги «Талісман кохання» про долю литовської жінки на тлі історичних подій 40-х років XX ст. Мала нагоду там подарувати роман Президентові Далі Грибаускайте, яка особисто відкривала виставку. Коли писала наступний твір «STECK. Мережива життя» в мене було бажання привернути увагу саме тих, кому байдужа історія свого народу, і розповісти читачеві про те, які випробування зазнали жінки – героїні мого роману, — розповіла Ксенія Заставська.

Після спілкування з авторами, всі охочі мали змогу придбати собі будь-які представлені книжки та отримати автограф письменника.