В ЧОРНОМОРСЬКУ ВІДКРИЛАСЬ СВІТЛИЦЯ, ДЕ ЖИВУТЬ… СНІГОВИКИ

18 січня відзначається Всесвітній день сніговика – зимового улюбленця дітей і дорослих. Спеціально до цього свята чорноморська майстриня, керівник клубу декоративно-прикладного мистецтва «Берегиня» Варвара Гоцуляк презентувала свою приватну колекцію сніговичків, яку збирала понад десять років. В музеї ім. О.М. Білого розмістилося більше 350 снігових чоловічків, представлених у вигляді сувенірів, іграшок, смаколиків, а також зображених на листівках, посуді, подарункових пакетах, серветках. Якщо ви цієї зими не встигли зліпити у себе на подвір’ї цього казкового персонажа, бажаєте зарядитися позитивом і гарним настроєм від вражаючої кількості усміхнених сніговичків, то обов’язково завітайте на виставку Варвари Іванівни.

DSC_2151 а

«Мені сьогодні не раз казали, що мої улюбленці-сніговички схожі на мене: так само усміхаються і радіють. Всі вони дарують гарні емоції і тепло, якими я хочу поділитися з людьми», – починає нашу розмову Варвара Іванівна. За словами майстрині, ідея зібрати власну колекцію сніговичків в неї з’явилася ще тоді, коли вона працювала на ІСРЗ. Тоді колеги дарували один одному на Новий рік святкові подарунки, і в якості одного з таких презентів наша героїня отримала свого першого сніговичка. Дізнавшись, що в Варвари Іванівни за декілька років зібралася невеличка приватна колекція, її друзі і знайомі почали активно купляти для починаючого колекціонера цих зимових персонажів. Майстриня стала доповнювати свою експозицію придбаними нею з-за кордону сніговичками. В її колекції є привезені сувеніри з Нідерландів, Чехії, Словаччини, Франції, Австрії, Германії. А ще ці веселі зимові персонажі настільки надихнули Варвару Іванівну, що вона почала створювати й авторські, серед яких є ціла серія сніговиків різних національностей. Майстриня каже, що коли їй важко на душі, вона підходить до снігових чоловічків, розмовляє з ними і згадує про те, як вони потрапили до її колекції.

DSC_2146 а

DSC_2138 а

Привітати Варвару Іванівну з відкриттям виставки «Сюрприз від Сніговика» прийшли знайомі, друзі, колеги.

DSC_2174 а

DSC_2166 а

Варваро Іванівно, ви берегиня багатьох наших творчих ідей, ви – жінка-позитив. І сьогодні ви ще раз підкреслюєте свій характер цією унікальною виставкою. Щоб ви не робили, все виходить з добром і гарним настроєм. А найголовніше те, що ви зберігаєте традиції, які передаєте дітям і молоді. Бажаємо, щоб всі усмішки глядачів, ваших учнів були завжди в вашому серці, — розповіла начальник відділу культури Ю.А. Крістанова.

DSC_2157 а

Для презентації колекції Варвари Іванівни не випадково було обрано музей ім. О.М. Білого. За словами директора музею Любові Марієнко, ще в минулому році вони разом з майстринею обговорювали проведення виставки сніговичків, щоб зробити з цієї події справжнє свято. І першими, хто побачив оригінальну колекцію напередодні Всесвітнього дня сніговика, стали старші групи дитячих садочків міста. Маленькі відвідувачі, які ще зранку завітали до незвичайної світлиці, були у захваті від побаченого. Адже сніговички – улюблені зимові персонажі, про яких діти дізнаються з безлічі казок і мультфільмів. Окрім знайомства з представленими на виставці веселими героями, малечам розповідали і про діяльність самого музею й про інші експонати.

DSC_2153 а DSC_2142 а DSC_2143 а

Науковий співробітник музею Зоя Шерухіна представила всім присутнім в залі Варвару Іванівну Гоцуляк, не тільки як талановиту майстриню, а ще як колекціонера оригінальних сувенірних робіт. Вона також зазначила, що саме в ці дні В.І. Гоцуляк подарувала можливість дорослим і дітям зануритися в дивовижний світ сніговиків. Окрім того, Зоя Василівна додала, що в нашому місті є багато людей, які займаються колекціонуванням марок, порцеляну, керамічних виробів, живопису, тощо. Тому колектив музею запрошує всіх охочих презентувати в державному культурному закладі свої приватні колекції. Адже колекціонерам різного рівня не слід замикатися в своєму світі, а навпаки – виставляти свої експонати на огляд глядачів, отримавши за це теплі відгуки, здивування і подяку за можливість відкривати для себе щось нове.

DSC_2176 а

На святі до Всесвітнього дня сніговика музичне привітання всім присутнім подарували творчі колективи міста – вокальний ансамбль «Закохані в пісню» (керівник Віра Сокур), а також юні вихованці солістки Одеської філармонії Олени Таркановської. Всіх артистів Варвара Іванівна пригощала солодощами та дарувала на щастя янголят, зроблених своїми руками.

DSC_2185 а DSC_2202 а DSC_2214 а

DSC_2222 аDSC_2196 а

Виставка «Сюрприз від Сніговика» триватиме до 15 лютого. Часи роботи музею О.М. Білого (вул. Паркова,8) з 10:30 до 18:00 (вихідний день понеділок). Вартість вхідних квитків: дитячий – 10 гривень, дорослий – 20.