«РІЗДВЯНІ ДЗВОНИ» ЛУНАЛИ В ЧОРНОМОРСЬКУ

Вже дев’ятий рік поспіль в Чорноморську проходить фестиваль духовної музики та колядок «Різдвяні дзвони». Це пісенне дійство має за мету відродження та популяризацію традицій, звичаїв і обрядів українського народу, розвиток фольклорного мистецтва, обмін досвідом музичних колективів. П’ятнадцятого січня в залі Палацу культури своє мистецтво представили 13 колективів з Чорноморська, Одеси, Олександрівки, Великодолинського, Випасного. Учасники фестивалю виконали як добре відомі колядки та щедрівки, так і автентичні народні твори, додав до них сучасного звучання з досить незвичним музичним аранжуванням. А ще вперше на великій сцені в нашому місті був представлений Різдвяний вертеп. Як і в позаминулі роки концертна зала була переповнена глядачами, які завітали пройнятися святковим настроєм, поринути у захоплююче видовище й отримати величезну насолоду від прослуховування різдвяних піснеспівів.

DSC_2257 а

Фестиваль «Різдвяні дзвони» було започатковано у 2008 році за ініціативою відділу культури Чорноморської міської ради та Одеської єпархії української православної церкви. Щоразу участь у фестивалі беруть професіональні та аматорські колективи різних вікових категорій, які збираються разом на сцені Палацу культури.

DSC_2303 а

Цього року в рамках фестивалю «Різдвяні дзвони» була презентована «Вишивана моя Україна» — символ єднання України зі Сходу до Заходу. Ідея створення такого вишитого полотна виникла напередодні 25-річчя незалежності України і належить керівництву Чорноморської державної казначейської служби України. За словами начальника цього управління Т.В. Луньової, одними з перших поклали стежки на мапі казначеї Луганської та Донецької областей, потім до мистецького проекту приєдналися і всі інші міста країни. 14 жовтня, коли мапа була готова, делегація казначеїв на чолі з головою держказначейства Тетяною Слюз і разом з учасниками АТО розгорнули «Вишивану мапу України»  на найвищій точці України – Говерлі. А на урочистому відкритті фестивалю «Різдвяні дзвони» керівник представила двохметрову яскраву мапу чорноморцям.

DSC_2171 а DSC_2148 а

Після цього гості мистецького заходу пройшли до театральної залі ПК, де на них вже чекали вокальні колективи. Захід відкрив протоієрей Михаїл, настоятель Свято-Успенського храму смт. Олександрівка: «Це особливий час для організаторів цього фестивалю, для нас глядачів, і для тих, хто вийде на сцену ділитися своїм теплом і любов’ю. Хочу подякувати всім причетним до цього дійства».

DSC_2201 а

Першими вийшли на сцену і розпочали святкову концертну програму колектив «Тринь-бринь бенд» Свято-Успенського храму. Музична група була створена у 2015 році, основу репертуару складають автентичні кавер-версії українських народних колядок. Колектив приймає участь у різноманітних благодійних концертах і поєднує звучання різних музичних інструментів – барабан, ліра, скрипка, електрогітара, тощо. Під час енергійного і приголомшливого виступу «Тринь-бринь бенду»  можна було почути старовинні колядки та віншування, які раніше співали молодим дівчатам на скоріше заміжжя, а господарям — з побажанням здоров’я і добробуту.

DSC_2221 а

Фестивальна програма була поділена на дві частини: спочатку виступали дитячі й юнацькі колективи, а потім на сцену виходили виконавці старшого віку. Ведучі розповідали про кожний колектив, його музичні здобутки, участь в різноманітних конкурсах і фестивалях, знайомили з основними направленнями їхньої діяльності.

DSC_2192 а

Під час концерту пролунало близько 40 різноманітних музичних творів, багато з яких глядачі почули вперше. На фестивалі не раз виконувався улюблений і всесвітньовідомий «Щедрик» у класичному та новому звучанні. Так, зразковий хоровий колектив Чорноморської дитячої школи мистецтв ім. Л.М. Нагаєва (ЧДШМ) «Натхнення» виконали цей твір у варіації американської групи «Pentatonix», інструментально-вокальне звучання «Щедрика» подарував ансамбль бандуристок Великодолинської музичної школи, гармонійне багатоголосся «Щедрика» в обробці М. Леонтовича представив вокальний ансамбль «Евтерпа».

DSC_2281 а DSC_2302 а DSC_2333 а

Один за одним на сцені творили різдвяні пісенні дива колективи – вокальний ансамбль «Bravis» Випасненської дитячої музичної школи, дитячий хор «Срібні дзвіночки» Свято-Успенського храму смт. Олександрівка, зразковий хоровий колектив «Натхнення» (ЧДШМ), ансамбль бандуристок ДМШ з Великодолинського, зразковий фольклорний ансамбль «Слов’янський карагод» ЧДШМ, вокальний ансамбль «Жар-птиця» БДЮТ, вокальний ансамбль «Евтерпа» української гімназії №1, образотворча вокальна студія «Веснянка», хор «Глорія» ЧДШМ, камерний хор «Ave musica» Християнського гуманітарно-економічного університету м. Одеса, народний хор «Червона калина» Палацу культури, вокальний ансамбль «Орфеон» при храмі Святого апостола і євангеліста Іоанна Богослова м.Чорноморськ.

DSC_2255 а DSC_2323 а  DSC_2245 а

Хочеться окремо відзначити театральний гурток «Натхнення» БДЮТ (керівник Ірина Гринчак), які вперше за всі роки проведення фестивалю представили на сцені яскраве дійство – різдвяний вертеп «Над вертепом зоря ясна», під час якого відтворили сюжет народження Христа Спасителя.

DSC_2366 а DSC_2377 а

Всі учасники фестивалю «Різдвяні дзвони» отримали дипломи та символічні подарунки – керамічні дзвоники, виготовлені керівником гончарної студії на базі Палацу культури Богданом Кукушкіним, та розписані викладачем Чорноморської дитячої школи мистецтв Вікторією Драпогуз.

DSC_2350 аDSC_2183 а  DSC_2417 а

Трьохгодинний концерт різдвяних піснеспівів промайнув мов одна мить, вразивши глядачів витонченим багатоголоссям і майстерним виконанням колядок і щедрівок. Завершився фестиваль емоційною «Молитвою на Різдво», присвяченою воїнам АТО,  у виконанні гурту «Піккардійська Терція», Оксани Мухи і нацгвардійця Зиновія Медюха, відео якої показали на екрані сцени ПК. Окрім пісенних творів в цей день звучали не менш важливі слова з побажанням нашому народу миру, духовного розквіту, єдності, підтримки і дотримання кодексу вічних цінностей людського життя.

DSC_2403 а DSC_2399 а DSC_2382 аDSC_2340 а DSC_2294 а