ВІЙСЬКОВІ ТА ГРОМАДСЬКІСТЬ МІСТА ВІДЗНАЧИЛИ ДЕНЬ ЗАХИСНИКА УКРАЇНИ

14 жовтня біля пам’ятника загиблим у Другій світовій війні відбулося віче «Своє серце, Україно, я кладу тобі до ніг» з нагоди святкування Дня Захисника України. В його проведенні активну участь взяли патріотичні організації Чорноморська – ГО ветеранів АТО «Рапіра», ГО «Толока», міське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т. Г. Шевченка, місцеві волонтери. На заході були присутні і батьки загиблих героїв – Віталія Шума, Дмитра Горбунова, Сергія Фоміна, Артема Баца.

dsc_0623-%d0%b0

Ще до початку віче на місці зустрічі збиралися ветерани АТО, які вітали один одного зі святом, отримували слова вдячності від жителів міста.

dsc_0515-%d0%b0

Серед військових не можна було не помітити усміхнену жінку в бушлаті – старшого сержанта контрактної служби Віту Яблуновську. Жителька Чорноморська працює в Одеському військовому шпиталі, де опікується пораненими бійцями. Коли ж почалась перша мобілізація, вона у складі 61-го мобільного шпиталю разом з іншими лікарями і резервістами рятувала хлопців, яких до них і вдень і вночі  доставляли гвинтокрилами з найгарячіших точок. За словами Віти Вікторівни, в неї ще досі стоять перед очима події, які пережила разом з побратимами під час перебування на сході країни. Проте місяці, проведені в зоні АТО, змінили погляди на життя, допомогли розібратися в багатьох речах. Також Віта Яблуновська зазначила, що проведення таких свят, як День захисника України, сьогодні дуже потрібно, адже це привід зібратися військовим разом і поспілкуватися, згадати все пережите, вшанувати пам’ять загиблих. «Хочу пожелать нашим защитникам на передовой: терпения, мудрости, здоровья, чтобы держались вместе и возвращались домой живыми», — поділилася військовий медик.

dsc_0528-%d0%b0

Розпочалось віче з промови настоятеля греко-католицького храму Святого пророка Іллі отця Романа. Священнослужитель привітав всіх присутніх зі святом Покрови Пресвятої Богородиці та Днем захисника України, і закликав в нинішній непростий час просити господніх щедрот для України, молитися за захисників, військових капеланів, волонтерів, біженців, загиблих, які віддали своє життя за мир на нашій землі.

dsc_0548-%d0%b0

Наступним до громади звернувся заступник голови ГО «Рапіра» Олександр Веселков. Ветеран АТО висловив подяку волонтерам, громадським організаціям, патріотам – всім, хто переймається долею, проблемами, потребами українських військових, і хто допомагає будувати нове гідне суспільство в Чорноморську і державі в цілому.

dsc_0566-%d0%b0

dsc_0540-%d0%b0

Як зазначила ведуча заходу Ірина Гринчак, сила і міць української держави народжується саме в єдності армії і народу. І це правда, адже з самого початку збройного протистояння на сході країни прості українці підтримують свою армію, взявши на себе велику відповідальність – забезпечити своїх захисників всім необхідним. Цими небайдужими людьми по всій країні стали волонтери, які зуміли організувати неперервний процес зі збору та передачі речей військовим у найвіддаленіші куточки АТО. Своїми вчинками, завзятістю та безвідмовністю вони підтримують моральний і бойовий дух солдат, допомагають сім’ям загиблих. З усім цим волонтери прагнуть подолати ще й інші закоренілі проблеми нашого суспільства.

dsc_0593-%d0%b0

 — Три роки пройшло, а мені й досі соромно за багатьох людей з нашого суспільства, які ще не зрозуміли, що відбувається на сході країни, і чому так сталося. Це наша спільна біда і проблема, яку ми, волонтери і ветерани АТО, маємо донести до суспільства. Також повинні пам’ятати про внесок наших загиблих героїв, підтримувати тих, хто повернувся з тяжкими травмами і лікується в госпіталі, а ще не забувати про їхніх рідних. Хочу подякувати «Рапірі» і всім ветеранам АТО, які сьогодні роблять багато суспільної роботи, підіймають купу важливих питань. Впевнена, що кожного року ми будемо приходити на це свято, де збиратиметься все більше справжніх громадян-українців, — зазначила волонтер Євгенія Завалій.

dsc_0573-%d0%b0 dsc_0614-%d0%b0

Передаючи військовим в зоні АТО посилки, волонтери часто кладуть туди дитячі малюнки і листи. А ще – написані їхніми земляками вірші, адже поетичне слово так само може зігріти душу солдата і підбадьорити. Так, на віче зі своїми поетичними рядками виступили просвітяни – Віталій Живилко, Олександр Кривошапка, який прочитав вірш-присвяту пам’яті українського оперного співака, воїна і волонтера Василя Сліпака. Завідувач музею історії ІМТП, поетеса Інна Василькова озвучила уривок зі своєї поеми «Тінь Терикону», в якій були використані світлини нашого мужнього земляка Віталія Шума. А випускниці шостої школи Єлизавета Шестопалова, Дарія Гаман та Аліна Понзель емоційно продекламували вірші Ліни Костенко, Юлії Богощук та Соломії Українець.

dsc_0600-%d0%b0

З проханням й надалі підтримувати військових, які зараз перебувають на Донбасі, звернулася до всіх присутніх мати Віталія Шума Катерина Олексіївна. Вона подякувала місцевій громаді, за те, що люди пам’ятають про синів Чорноморська, які віддали своє життя за Україну. А ще висказала слова вдячності хлопцям, які повернулися додому живими, підтримують і захищають жителів рідного міста.

dsc_0534-%d0%b0

Після віче всі бажаючі поїхали на цвинтар, щоб взяти участь в молебні за загиблими захисниками України. Присутні вшанували пам’ять шістьох жителів Чорноморської територіальної громади – Віталія Шума, Василя Пихтєєва, Артема Баца, Едуарда Савінова, Сергія Фоміна, Дмитра Горбунова.

dsc_0655-%d0%b0 dsc_0652-%d0%b0 dsc_0645-%d0%b0

Нехай в наших серцях назавжди житиме світла пам’ять про героїв, які поклали свої голови за те, щоб війна з Донбасу не прийшла в інші міста країни.