МИР – ЦЕ НАЙВИЩА ЦІННІСТЬ

До Міжнародного дня миру в міському Палаці культури пройшов тематичний концерт, підготовлений працівниками ПК та учасниками творчих колективів міста. В рамках заходу було презентовано міжнародний проект «Рушникова доріжка миру», та відкрита виставка авторських ляльок «Світ – це казка». На гостей концертної програми чекали виступи талановитих виконавців міста, музичні привітання від ансамблю «Violino», відеопрезентації й найщиріші побажання миру та злагоди всій країні.

dsc_1399-%d0%b0

Міжнародний день миру відзначається 21 вересня в усіх державах на нашій планеті. Його було започатковано за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН у 2002 році. Щороку в цей день по всій Україні  проводяться заходи, до яких долучаються як дорослі громадяни, так і найменші жителі. Особливо відчутно потребу в таких заходах стало саме зараз, коли в Донецькій і Луганській областях України не вщухає збройний конфлікт.

dsc_1420-%d0%b0 dsc_1418-%d0%b0

— Сьогодні весь світ відзначає Міжнародний день миру, і наше місто, творчі колективи, працівники Палацу культури не могли стояти осторонь. Ми підготували комплексну програму, в якій говорили і про війни в усьому світі, і про війну в Україні. В наш час важливо говорити про мир, адже зараз, на жаль, не спокійно в нашій рідній країні. Ми мріємо, щоб настав, нарешті, той день, коли ми зможемо вільно подивитися в чисте небо і в нас не буде боліти душа за тими, хто сьогодні гине на сході в Україні. Ми раді тим, хто долучився сьогодні до нашої програми, і запрошуємо жителів міста також приєднуватися до наших проектів. Всі разом ми маємо об’єднуватися заради миру, — підкреслила директор ПК Світлана Кучеренко.

dsc_1388-%d0%b0

dsc_1422-%d0%b0

Коли в країнах панує мир, люди мають змогу розвиватися, творити, подорожувати, обмінюватися досвідом. В цьому році на базі ПК за підтримкою відділу культури Чорноморська було створено проект «Рушникова доріжка миру», метою якого стало створення рушників з вишитими назвами різних країн, в які приїздять творчі колективи з України. А також розповідати світові про Україну, яка є миролюбною, гостинною, відкритою для інновацій, обміну творчими досягненнями і культурним надбанням. Тому й було вирішено започаткувати Доріжку миру, яку керівництво ПК передало голові Одеської обласної Ради миру Тамілі Афанасьєвій для подальшої реалізації цього проекту. Першими ж країнами, назви яких залишились вишитими на рушниках стали Турція та Македонія, де виступали і представляли Україну вихованці народного ансамблю танцю «Дана».

dsc_1483-%d0%b0

Протягом всього концерту в ПК на «мозаїці» співали про мир і красу рідного краю та руйнівні наслідки війни як маститі вокалісти (народна артистка України Лариса Стадніченко, народний хор ветеранів «Надія» керівник Віра Сокур), так і яскрава поросль співаків – вихованці вокальної студії  Яни Недорчук Софія Забаріна та Ірина Скоблінська, юні таланти ДШМ Софія Ахназарова та Ганна Комякова, а також смичковий ансамбль «Violino». Пізнавальним був виступ студентки ОНУ ім. І.І. Мечникова Ганни Чубарь, яка представила відеопрезентацію «Архітектура та музика», основним меседжем якої стало те, що між музикою й архітектурою є взаємозв’язок, а краса здатна врятувати світ.

dsc_1446-%d0%b0 dsc_1434-%d0%b0 dsc_1406-%d0%b0dsc_1464-%d0%b0

За словами Світлани Кучеренко, на сьогоднішній день масові заходи не повинні бути шаблонними, і наглядними, а мають нести корисну інформацію, формувати суспільство, відкривати нові імена. Таким подарунком для жителів міста стала виставка авторських ляльок «Світ – це казка» майстра Тетяни  Мамей, яка відкрилася в Палаці культури до Міжнародного дня миру.

dsc_1377-%d0%b0

 — Для міста Чорноморська і Одеського регіону ми відкриваємо нові імена митців декоративно-прикладного мистецтва. І в рамках цієї програми знайомили гостей з автором-аматором, яка приїхала з Вінницької області і запропонувала свою експозицію «Світ — це казка». Разом з усіма учасниками заходу ми показували, що неможливо жити в сучасному світі без миру. Дорослі повинні мріяти і творити, діти слухати казки, молодь навчатися, формувати свої погляди та інноваційну культуру. Все має розвиватися в гармонії, без війни, — зазначила керівник.