«КОЛИ ОБ’ЄДНАЮТЬСЯ «ЛЮДИ-ЛІХТАРИКИ» – В СВІТІ ЗАСЯЄ СОНЦЕ ПРАВДИ»

З такими словами 14 вересня 2014 року розпочала Всеукраїнську акцію «Велика українська хода» волонтер, військовий кореспондент, боєць батальйону «Вікінг» киянка Катерина Валевська. Метою акції стало вшанувати пам’ять героїв Майдану, бійців АТО, об’єднати жителів всіх міст України, поділитися духом патріотизму та вірою в добро. За цей час ця вольова жінка встигла об’їздити сотні міст, завітати до військових батальйонів та частин, зібрати та зафіксувати позитивні думки тисяч людей. Всі свої послання громадяни залишали на жовто-блакитних прапорах, яких вже назбиралося більше двох сотень. Жителі Чорноморська також не лишились осторонь, і  приєднались до цієї мирної акцїі.  

dsc_0939-%d0%b0

До Чорноморська Катерина Валевська приїхала одразу ж після Одеси, де декілька днів тому розвішувала біля міськради безцінні дарунки – прапори, що містили підписи військових, переживання українців і їхні побажання процвітання країні, скорішої перемоги та повернення бійців з фронту додому. В нашому місті волонтер розмістила всі 213 прапорів на території біля колишнього кінотеатру «Нептун». Там кожний перехожий мав змогу поспілкуватися з гостею, і залишити вже на прапорі чорноморчан свої добрі побажання.

dsc_0910-%d0%b0 dsc_0945-%d0%b0

dsc_0950-%d0%b0

— «Велика українська хода» розпочалася з Майдану Незалежності, де був підписаний перший прапор. Спочатку була ідея зібрати 100 прапорів і присвятити їх пам’яті Небесної сотні. Для мене, як людини, яка пройшла Майдан – це був крик душі. Хотілося силою думки, віри и молитви зупинити війну, принести мир, злагоду, перемогу. Прапори збиралися Україною протягом 120 днів, останній було підписано в Ворохті у підніжжя Говерли. Їх разом з різними сувенірами, іконами, виробами мистецтва, які дарували мені під час акції, я передала до «Музею Гуцульщини» у Верховині, де мені надали окреме приміщення для експонатів.  Там прапори пробули дев’ять місяців, після чого я знову вирушила з ними в дорогу, щоб підтримати бійців на сході і побачити на власні очі, що таке війна, як змінюються людські цінності. І на Новий рік вже була з ними у батальйоні «Айдар», — розповідає Катерина Валевська.

dsc_0875-%d0%b0dsc_0914-%d0%b0

Подорожуючи країною, волонтер пише книгу «Під небом України», і збирає фотографії учасників всеукраїнської акції. Катерина створила виставку фотознімків «Обличчя війни. Обличчя України», яку також возить з собою. За словами авторки патріотичного проекту, кожне місто, бригада, батальйон – це 300-400 фотографій, які вона викладає в мережі. Жінка фотографує людей від малого до старого, військових, волонтерів, з якими мала нагоду познайомитись. З акцій в неї вже назбиралося в сумі близько 16 тисяч фотографій.

dsc_0954-%d0%b0 dsc_0917-%d0%b0 dsc_0894-%d0%b0

В планах у Катерини Валевської створити ще один музей. Так, місцева влада міста Крижопіль надала їй та бійцям АТО 20 соток землі на створення музею під відкритим небом.

— Це має бути відкрита територія, куди б людям було легко добиратися. Хочемо побудувати хату-мазанку, яка буде в нас символом нової вільної України, там розмістити виставку робіт народної творчості. А ще військові вириють окопи, бліндажі – все як на фронті, плюс поставимо намети, які нагадуватимуть нам часи Майдану. Це буде територія вільних людей, де можна буде безкоштовно поїсти і переночувати, поспілкуватися з військовими і волонтерами, — поділилася боєць.

dsc_0927-%d0%b0

Всі свої ініціативи пані Катерина реалізовує завдяки простим жителям міст, які надають духовну та матеріальну підтримку. За весь час, поки волонтер проводила акцію в Чорноморську, до неї підходили містяни, волонтери, бійці, матері військових, переселенці. Хтось просто розглядав прапори, військові шукали свою бригаду та побратимів, інші просто дякували, зверталися, щоб почути слова підтримки. Волонтер Алім Карвацький зазначив, що для міста це значна подія, адже жителі Чорноморська отримали змогу відчути особливу енергетику, яку несуть зібрані авторкою  прапори. За час дії акції Катерина Валевська встигла багато де побувати і самостійно зробити таку велику справу, адже має силу волі і характер для того, щоб пробуджувати інших.

dsc_0904-%d0%b0dsc_0856-%d0%b0 dsc_0892-%d0%b0

— Я ніколи не думаю наперед, в якому місті проводитиму акцію. В мене просто є мета, а Бог мене веде до неї — і все добре складається. Я потрапляла в різні ситуації. Але дуже тішуся, коли підходять військові і знаходять підписи своїх побратимів. От як сьогодні підійшов боєць з 72 бригади, і побачив прапор де залишив автограф його побратим. Чи як діти розглядають прапори і розпитують своїх батьків про війну. Помічаю, як люди когось впізнають, радіють, або засмучуються, якщо немає рідного міста. А потім фотографують все побачене і розповідають іншим, роблячи також велику ідеологічну місію, — зазначила гостя.

На питання, який прапор для неї найцінніший, Катерина Валевська відповіла, що кожен прапор особливий, як новий розділ книжки:

dsc_0853-%d0%b0 dsc_0852-%d0%b0 dsc_0855-%d0%b0

— В кожного прапора є своя історія. Найважче дався прапор кіборгів у 2014 році, коли мені казали, що я не доберусь до них, але я пішла наперекір і зустрілася з героями. Тут також є з Луганського напрямку, де ми проводили акції, їздили до бійців з допомогою і концертною програмою. Одеса також мені важко далася – це був «штурм» Одеської міськради, але впоралася. Я ж зі штурмового батальйону «Айдар» (сміється).

А ще волонтер поділилася декількома порадами і мотиваціями:

— Включіть логіку – візьміть за основу завжди думати і аналізувати. Виконуйте свою місію – стати справжньою людиною, щоб залишити щось світле після себе. Не треба когось звинувачувати і чекати поки хтось за тебе зробить справу. Змінюйся сам! Моя місія – дарувати людям віру. Ми маємо боротися за кожну людину. Якщо відігрію хоча б одну – вона понесе цей вогник і відігріє наступну. Коли я бачу, що після розмови в людини засвітилися очі, я себе відчуваю щасливою. На акції приходять різні мешканці – але всім бажаю прозріння. Щоб врятуватися – треба вірити в краще, робити добро, і бути вільними душею.

 dsc_0952-%d0%b0dsc_0960-%d0%b0  dsc_0925-%d0%b0 dsc_0863-%d0%b0