НА СЦЕНІ ПАЛАЦУ КУЛЬТУРИ – ФРАНЦУЗЬКА КАЗКА, УКРАЇНСЬКА КОМЕДІЯ ТА ГРУЗИНСЬКА ВОДЕВІЛЬ

У вересні в Іллічівську з осінніми гастролями перебував творчий колектив Львівського академічного обласного музично-драматичного театру імені Юрія Дрогобича. Трупа театру представила глядачам три п’єси – дитячу казку «Кіт у чоботях» Ш. Перро, класику української драматургії – сатиричну комедію «Сто тисяч» І. Карпенко-Карого, і музичну комедію-водевіль «Ханума» А. Цагарелі.

Свій тур містами України Львівський академічний обласний театр, якому в цьому році виповнилося 75 років, розпочав 13 вересня. За цей час вистави вже переглянули у Камянець-Подільському, Ладижині, не оминули служителі Мельпомени і невеликі міста Одеської області – Котовськ, Ізмаїл, Рені. До Іллічівська львівська трупа приїжджає вже вчетверте. І кожного разу місцеві глядачі тепло і шанобливо приймають акторів.

— Ми не вперше виступаємо в вашому місті. Повертаємось сюди, тому що нас добре і привітно зустрічають. За цей час встигли привезти не одну виставу, тому підбираємо репертуар таким чином, щоб зацікавити і маленького, і дорослого глядача. П’єси наші легкі і комедійні. Хочемо внести трохи позитиву в життя, адже зараз і так тяжко на душі. Ми чи не єдині з українських театрів, хто так активно гастролює по країні. Поїхати в тур – це дуже величезні розходи, а державної підтримки немає. Проте на такі тривалі гастролі нас надихають глядачі, які чекають трупу в різних містах. Під час вистав самі актори отримують потужний катарсис і спілкування з глядачем. Сьогодні на сцену Палацу культури вийшло 15 акторів. Взагалі наша трупа потужна і музична, має біля шістдесяти чоловік творчого складу, і великий оркестр, — розповів директор і художній керівник Львівського академічного обласного музично-драматичного театру, заслужений діяч мистецтв України Микола Григорович Гнатенко.

DSC_0455 а

Фінальним акордом виступу львів’ян у Палаці культури стала вистава «Ханума». Колоритні діючі особи грузинського водевілю перенесли присутніх в Авлабарі – один з районів старого Тифліса (Тбілісі). Головна героїня п’єси сваха Ханума – жінка, наділена талантом єднати одинокі серця, яка допомагає жителям Авлабарі знайти свою другу половинку. Їй під силу засватати титулованого, хоча й збіднілого, князя Пантіашвілі, допомогти врятувати своє щастя закоханим Соні і Коте, і навіть перехитрити свою суперницю, теж сваху, Кабато. Пристрасні діалоги, легкий гумор, мелодійне виконання пісенних партій, запальні танці не залишили байдужими іллічівців, які й самі були не проти зі своїх місць підтанцьовувати під грузинську лезгінку.

DSC_0465 а

Своїми враженнями про театральний вечір поділилася пані Наталя:

— Сьогодні я тут вже вдруге за день. Зранку водила першачків на виставу «Кіт у чоботях». Дітям дуже сподобалось. А зараз сама отримала велике задоволення від перегляду «Хануми» і такого чудового поєднання – Львівський театр приїхав в російськомовний Іллічівськ і показує грузинську п’єсу. Сподіваюсь, що таке поєднання залишиться в тренді. І взагалі, хочеться частіше приходити до Палацу культури на такі гарні вистави, хоча б раз у квартал. Чекаємо на нові зустрічі з театральними колективами як Одеси, так і інших міст України.

Leave a Comment