СВЯТО В ПЕРЕДДЕНЬ НЕЗАЛЕЖНОСТІ

До 25-ї річниці незалежності України працівники міської центральної та дитячої бібліотек підготували святкову програму для юних жителів Чорноморська. Під час заходу на маленьких читачів чекало багато цікавинок: книжкові виставки, вікторини, майстер-класи з виготовлення яскравих листівок та прикрас. Не обійшлося свято без пригощання гостей смачними стравами української кухні, які прийшлися всім до смаку.

DSC_1535 а

Вже багато років святкова програма до Дня Незалежності проводилася у дворику центральної бібліотеки, але через ремонтні роботи дійство вирішили перенести до будівлі дитячої бібліотеки поруч з музеєм образотворчих мистецтв ім. О. Білого. Саме там розмістилися книжкова виставка та різноманітні вироби ручної роботи чорноморських майстринь з клубу «Берегиня», велика мапа України з жовто-блакитних янголят чорноморської рекордсменки Варвари Гоцуляк, зроблених у стилі лялька-мотанка, а також столи зі смаколиками власного виробництва від працівників бібліотеки.

DSC_1547 аDSC_1589 а

На двох стендах великої книжкової експозиції «Живи, моя держава, Україно» були представлені матеріали про становлення української держави з часів Київської Русі до наших днів, інформація про видатних українців, народні традиції, легенди і страви.

DSC_1572 а

Завідуюча дитячою бібліотекою Тетяна Єргієва зазначила, що книжкову виставку спеціально поділили на декілька тематичних блоків: «Україна є, була і буде», «Ти могутня, рідна мово», «Живу тобою, земле рідна». Всі представлені на ній книжки були взяті з фонду бібліотеки – вони яскраві, містять багато ілюстрацій та фотографій, а інформація викладена доступно і цікаво для дітей. Серед усіх енциклопедій та довідників були навіть такі видання, які особисто подарували бібліотеці відомі українські письменники. Наприклад, книжки «Мальована енциклопедія Незалежності України» та «Веселих свят» Братів Капранових. Після ж експонування на вулиці виставка продовжить функціонувати у читальному залі бібліотеки, де всі охочі зможуть ближче познайомитися з виданнями, присвяченими історії, культурі та відомим українським діячам.

DSC_1591 а DSC_1608 а

Бібліотечне свято до Дня Незалежності розпочалось з маленького флеш-мобу, під час якого діти старанно прикрасили герб України паперовими квіточками. А потім маленькі учасники заходу взяли участь у вікторині «Я все люблю в своїм краю», яку підготувала Вероніка Келембет. Юні читачі тягнули паперові стрічки з віночка, на зворотній стороні яких містилися питання про державні свята і символи України, видатні постаті.

DSC_1651 аDSC_1636 а DSC_1671 а DSC_1553 а

Творча лабораторія, до якої з радістю долучилися як маленькі так і дорослі жителі Чорноморська, розгорнулася біля столиків чорноморської майстрині Варвари Гоцуляк та співробітниці міської дитячої бібліотеки Ольги Сорочинської. Варвара Іванівна показувала, як зробити патріотичні прикраси, і доповнити ними святковий образ. А Ольга Сорочинська долучила дітей до створення привітальних hand-made листівок, на яких вони зобразили стигле жито і розквітлі волошки кольорів державного прапора України.

DSC_1665 а DSC_1655 а DSC_1654 а DSC_1625 а DSC_1556 а