«УКРАЇНА – ПЕРЛИНА ЄВРОПИ»

В рамках святкування Дня Європи в Україні в Палаці культури Чорноморська пройшла II Інформаційно-творча зустріч серед студентської молоді «Україна – перлина Європи». Під час заходу присутні дізнавалися про видатних сучасних художників України, Одещини та свого рідного міста, а ще знайомилися з творчістю талановитих вокалістів, інструменталістів та танцювальних колективів міста, які прославляють наш край в Україні та Європі.

DSC_0274 а

Минулорічна зустріч до Дня Європи була присвячена сучасним архітектурним ансамблям та спорудам Чорноморська, видатним архітектурним пам’яткам Одеси та України, які входять до європейської культурної спадщини. А вже цього року темою мистецького заходу стала творчість сучасних видатних художників, які здобули визнання не тільки в нашій країні, але й за її межами. Особливу увагу приділили таким митцям, як Оксана Мась, Іван Марчук, Євгенія Гапчинська. Присутні знайомилися з біографію авторів, цікавими фактами з їхнього життя, вражаючими картинами, які з’являлися на екрані. А ще в фойє залу охочі роздивлялися твори живопису художника Олексія Попова, які було розміщено до 100-річчя від дня народження чорноморського майстра пензлю.

DSC_0267 а

— Особливістю підготовки до інформаційно-творчих зустрічей стало те, що до їх проведення ми залучаємо молодь, і заходи проходять у форматі «студенти для студентів». А щоб цікаво було всім глядачам, ми застосовуємо інноваційні форми проведення зустрічей. Сам проект з’явився в 2015 році, і ми намагаємося розширювати його межі, співпрацюючи з іншими країнами за напрямком «Мистецька євроінтеграція». В Чорноморську є творчі колективи, виконавці, які досягли високого професійного рівня і прославляють наше місто в Україні та закордоном. А ще ми пишаємося нашими художниками, які гідно представляють Україну в європейському мистецькому просторі. Саме про них ми і прагнули розповісти на цьогорічному заході, зацікавити їхньою творчістю наших глядачів.

DSC_0306 а

DSC_0344 а

Світлана Григорівна додала, що під час організаційних моментів вималювалась тематика заходу на наступний рік, який присвятять музиці та видатним вокалістам. І це буде дуже доречно, адже наступного року Україна прийматиме пісенний конкурс «Євробачення-2017».

У дивовижний світ мистецтва живопису занурили присутніх ведучі —  працівники ПК Василина Бринчак і Сергій Жмакін, а також студентка філософського факультету ОНУ ім. І. Мечникова Ганна Чубарь.

DSC_0277 а

Захід відкрився слайдпоказом легенди про зародження Європи. Сюжетом цього давньогрецького міфу захоплювались видатні митці, і передавали авторське бачення «Викрадення Європи» в своїх творах.

DSC_0270 а

Окрім розповідей про сучасних українських майстрів пензлю, програма зустрічі містила яскраві музичні номери чорноморських виконавців. І свої концертні номери підготувала Ганна Комякова, Дарія Яворська, Аліна Ясинська та Ірина Скоблінська, Микола Шикін, народний ансамбль «Дана», струнно-смичковий ансамбль «Віоліно».

DSC_0284 а DSC_0320 а DSC_0368 а DSC_0383 а

А ще юним глядачам на зустрічі було цікаво не тільки слухати, але й відповідати на питання ведучих. Так, найактивніший учасник інтерактивного спілкування отримав квітково-шоколадний подарунок.

На жаль, до цього просвітницького культурного заходу прийшло на так багато глядачів, серед яких були студенти морського коледжу та діти з санаторію «Мала Долина». Було б добре, щоб про такі творчі зустрічі дізнавалося якомога більше жителів.

DSC_0313 а

DSC_0411 а

Leave a Comment