«ДИВОСВІТ ПРИРОДИ» АЛЛИ ДІАСАМІДЗЕ

Минулих вихідних в музеї образотворчих мистецтв ім. О.Білого відкрилась виставка «Дивосвіт природи» члена Спілки майстрів народного мистецтва України та Національної спілки художників України Алли Діасамідзе. В залі музею розмістилося більше тридцяти неповторних і вишуканих картин, виконаних в техніці петриківського розпису, а ще українські витинанки (паперові мозаїки) і керамічні вироби, розписані «петриківкою». На урочистому відкритті виставки гості знайомилися з новими роботами майстрині з Чорноморська, милувалися красою народної творчості та дізнавалися про тонкощі і символіку петриківського малюнку, який зародився на Дніпропетровщині в XVIII столітті.

DSC_1541 а

Алла Григорівна Діасамідзе народилася в місті Фрунзівка Одеської області, і ще з дитинства мріяла стати художником. Від своєї неньки перейняла вишуканий смак, захоплення красою природи, адже її мама любила вишивати і створювати гарні речі. Так само і дівчина прагнула передавати в своїх роботах красу оточуючого світу. Вона навчалася в Одеському педагогічному університеті ім. К.Д.Ушинського, після закінчення якого впродовж тридцяти п’яти років працювала в школі вчителем малювання та креслення. І зараз Алла Діасамідзе не лишає викладацьку діяльність – керує гуртком «Український сувенір» в еколого-натуралістичному центрі м. Чорноморськ, де навчає юнацтво створювати творчі роботи в різних техніках народного мистецтва.

DSC_1562 а

Художниця серйозно захопилася петриківським розписом лише декілька років тому, коли потрапила на майстер-клас відомої майстрині цього декоративного ремесла Валентини Міленко, яка навчила її техніці і познайомила з основними елементами орнаменту. За словами Алли Діасамідзе, в «петриківці» техніка – це найголовніша річ, і без переданих знань від вчителя своєму учню створити справжню роботу не вийде, а на опановування цього ремесла знадобиться не один рік. Її давно приваблював петриківський розпис своєю багатоколірністю, неповторністю, казковістю та витонченістю. В автора сформувався свій художній почерк, над яким вона постійно працює і вдосконалює, розкриваючи все нові грані таланту. Вона виставляє свої роботи, щоб люди мали змогу милувалися і отримували естетичне задоволення від українського народного мистецтва.

DSC_1557 а DSC_1548 а

На більшості картин художниці зображені квіти, рослини, казкові істоти, птахи, стилізовані пейзажі, які передають красу української природи. Творчості Алли Діасамідзе притаманні філігранність ліній, колорит, яскраві барви. За словами наукового співробітника музею О.Білого Зої Шерухіної, всі роботи художниці мають народне підґрунтя, але вона – сучасний майстер 21 сторіччя, який вдало передає своє бачення навколишнього світу. Її картини гуманні та життєві і, споглядаючи їх, можна вчити дітей не тільки майстерності і техніці, але й людяності. А ще мистецтвознавець додала, що в роботах Алли Діасамідзе з’явилися нові образи. Серед квітів, пташок, природи, можна побачити образ тура, який в слов’янській міфології є твариною бога Велеса, і є символом врожаю, розквіту і майбутнього життя.

DSC_1649 а

Багато компліментів та привітань в день відкриття виставки Алла Діасамідзе отримала не тільки від колег, працівників музею, але й від близьких і друзів. Підтримати майстриню прийшов Народний художник України, голова Одеської обласної організації НСХУ Анатолій Горбенко. Він зазначив, що Алла Діасамідзе активний учасник міських, обласних і всеукраїнських виставок. Так, за три роки майстриня провела 15 вернісажів, і з кожним разом в її роботах відкривається свіже і оригінальне бачення. Вона постійно вдосконалюється, плідно працює і вносить в петриківський розпис нові елементи, спостереження, сполучення кольорів.

DSC_1581 а DSC_1623 а

Директор музею Любов Марієнко нагородила Аллу Діасамідзе грамотою від відділу культури з нагоди 43-річчя Чорноморська та 65-річного ювілею майстрині за значний особистий внесок, високий професіоналізм, збереження традицій народного мистецтва і високий художньо-естетичний рівень виробів. А ще зазначила, що жителі міста повинні пишатися тим, що в Чорноморську з’явився  справжній народний майстер, який входить до спілки народних митців України, роботи якої – джерело естетичної насолоди, добра та гуманності.

DSC_1703 а DSC_1574 в

Виставка «Дивосвіт природи» триватиме місяць, познайомитися з неповторними роботами народного майстра петриківського розпису можна за адресою: вул. Паркова,8, часи роботи з 10:30 до 17:00 (вихідний – понеділок), тел. 6-21-51, 4-18-74.

DSC_1554 аDSC_1694 а

Leave a Comment