ПЛЕКАЙМО СЛОВО КОБЗАРЯ

9 березня жителі Чорноморська долучились до відзначення 202-річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Урочистий захід відбувся біля горельєфа Великому Кобзареві і зібрав керівництво міста, депутатів, представників закладів освіти, громадських організацій, учнівську молодь та інших патріотично налаштованих громадян.

IMG_7051

Мітинг розпочався з молебеню пам’яті видатного поета, який провели настоятелі Свято-Миколаївського храму УПЦ КП та Храму пророка Іллі УГКЦ. Представники духовенства згадали Співця українського народу – людину, яка своїм життям показувала любов до ближнього, своєї Батьківщини. А ще закликали читати його пророчі вірші, наслідувати та пропагувати вічні цінності, які можна знайти в «Кобзарі».

IMG_7036

Під час урочистого заходу ведучі запалили вогонь Великого Прометея і передали учневі української гімназії №1 Віктору Лисьонку.

— Нехай цей творчий вогонь, запалений вірою, синівською любов’ю до своєї Батьківщини, наснажений героїкою вітчизняної історії, вивержений могуттю волелюбного народного духу запалить у дитячих серцях іскри віри, надії, любові до рідної землі і стане доброю традицією шанування творчого надбання Великого Кобзаря, — додала ведуча заходу Василина Бринчак.

IMG_7060 в

Наприкінці офіційної частини мітингу громадськість міста поклала квіти до горельєфу Світоча української нації. Після цього захід проходив в режимі «вільного мікрофону». До присутніх звернувся просвітянин В.П. Живилко. За його словами, в творчості Шевченка вражає кожен вірш, сповнений великою любов’ю до України. І в кожному рядку відчутно, що поет ніколи її не зраджував. Чим більше ми знайомимось з творчістю Кобзаря, тим більше нас здивовує, як поетові вдалося так влучно передавати прагнення українського народу бути вільним і незалежним, ставити питання, які й досі бентежать свідомих українців і залишаються актуальними в наш час.

В своїх творах Шевченко закликає українців прозріти і любити рідну Батьківщину, боротися за її щасливе майбутнє, прагнути змін на краще. Справжньою донькою України, назвав би Шевченко льотчицю Надію Савченко, яка зараз перебуває в ув’язненні в Росії. Саме про неї та антилюдяність російського судилища говорили під час своїх виступів В.П. Живилко та голова ГО «Гідність» К.В. Чегаринська, закликаючи громадськість об’єднуватися, цінувати духовне багатство свого народу і вільно висловлювати свою позицію.

Фото Олександра Борисова

IMG_7045 аIMG_7042IMG_7048   IMG_7034 IMG_7030

Leave a Comment