В ЧОРНОМОРСЬКУ ІНІЦІЮЮТЬ СТВОРЕННЯ МУЗЕЮ РУШНИКА

В наш час, коли відчувається духовна і культурна роз’єднаність суспільства, мають з’являтися речі, спрямовані на поєднання людей, пошук спільних формул примирення. Саме таким об’єднуючим центром в Чорноморську повинен стати музей рушника, створення якого ініціює директор Палацу культури С.Г. Кучеренко.

DSC_0852 а
Керівнику Палацу культури надзвичайно близька ця рушникова тема, адже вона є автором Всеукраїнського проекту «Єдина Україна: Схід і Захід разом», з яким до 20-річчя Незалежності України об’їздила майже всі регіони нашої країни. В рамках цього проекту над вишиванням рушникової доріжки єдності працювало близько 100 майстринь, які й передавали на своїх полотнах колорит, історію і традиції рідного краю. Саме рушник є сакральним предметом, який несе в собі зв’язок поколінь, знання предків і культурну спадщину нашого народу.

12743501_1659258491007484_8956333110179585777_nDSC_7527

На Одещині Світлана Григорівна планує зібрати більше ста рушників, які будуть зберігатися в Чорноморську і стануть присвятою Героям Небесної сотні.

– Для мене ця ініціатива – початок нової, дуже потрібної і важливої роботи. З проектом «Єдина Україна: Схід і Захід разом» побувала в більше ніж 20 українських містах, і Одеса – єдина область, куди я не потрапила. І, коли нещодавно в одному з одеських православних храмів мені передали декілька  вишитих рушників, я зрозуміла, що моя культурна місія ще не завершилася, – розповіла керівник.

Протягом цього року С.Г. Кучеренко буде збирати рушники і запрошує місцевих майстринь приносити свої вишиті твори. Якщо в когось вдома зберігаються старі вишиті полотна, їх можна також передавати до міського закладу культури. Рушники можуть бути вишиті у різних техніках, з наявністю орнаментів, притаманних певному регіону країни. Дізнатися, якому регіону країни належить той чи інший візерунок на представлених рушниках, ініціатору допоможуть місцева майстриня Валентина Сергіївна Штельмах і співробітники Одеського обласного центру української культури.

DSC_0935-а
Вже після того, як з’явиться потрібна кількість рушників, директор планує організувати потужну флеш-моб акцію, щоб привернути увагу громадськості до культурного спадку українського народу і його споконвічних цінностей.
– Сто рушників будуть символізувати душі загиблих на Майдані, які відлетіли у небо. Сподіваюсь, що реалізація цього задуму покаже нам шлях, як об’єднати суспільство, які робити кроки задля нашого спільного щасливого майбутнього, – зазначила С.Г. Кучеренко.

Leave a Comment