ПАМ’ЯТІ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

20 лютого жителі Чорноморська разом зі всією Україною вшановували пам’ять загиблих Героїв Небесної сотні. В цей день в місті проходило декілька заходів: офіційний мітинг-реквієм біля Алеї Небесної сотні за участю представників місцевої влади, а інший – за ініціативи громадських організацій міста перед палацом спорту «Юність». Саме сюди два роки тому громадяни приходили на місцеві віче, щоб поділитися своїми переживаннями з однодумцями, обговорити події в країні. А потім небайдужі містяни збирались біля «Юності» на перші благодійні марафони, спрямовані на допомогу бійцям АТО.

DSC_0510 а

Організаторами проведення мітингу пам’яті Героїв Небесної сотні в центрі міста стало громадське формування «Поліція громадської безпеки». Члени цієї організації підготували відкритий майданчик для виступів, а на жовто-блакитному полотні розмістили фотографії загиблих героїв. В цей день серед присутніх були лідери і члени політичних і громадських організацій, депутати міськради, активісти одеського Євромайдану, просвітяни, жителі міста, які за ці два роки стали однією волонтерською сім’єю. Багато хто з присутніх розпочинав свою волонтерську діяльність саме з допомоги Майдану, а потім об’єднався з однодумцями заради підтримки воїнів АТО.

На початку заходу хвилиною мовчання присутні пом’янули Героїв Небесної сотні та випустили в небо білі повітряні кульки, які символізували душі загиблих українців. Після цього священнослужителі Української православної церкви КП провели поминальну службу і разом з жителями міста помолилися за безвинних жертв страшної трагедії в сучасній історії України.

DSC_0476 аDSC_0505 а

Протягом всього мітингу чорноморці в режимі «вільного мікрофону» зверталися до присутніх, згадували моторошні події, які відбувалися в Києві, і про які зараз так боляче говорити. За словами голови ГФ «Поліція громадської безпеки» Петра Канар’яна, в цей день громадськість міста зібралась вшанувати пам’ять тих, хто вийшов відстоювати і боротися за свої права і світле майбутнє рідної держави.

DSC_0482 а

— Мы будем чтить память Героев Небесной сотни, продолжать битву, которая еще не закончилась. Мы должны одержать в ней победу, чтобы нам не было стыдно перед этими героями-ангелами, которые наблюдают за нами с небес, — зазначив активіст.

Промовці говорили щиро і від душі, адже на цей захід люди прийшли за велінням серця. Просвітяни Віталій Живилко й Олександр Кривошапка та місцевий активіст Валентин Ткачук в поетичній формі розповіли про гіркі події дворічної давнини, які відбувались на Майдані. Не всім з присутніх вистачало слів, щоб вийти і розповісти про те, що вони відчувають в цей момент. З запаленими лампадками жителі мовчки підходили до портретів Героїв Небесної сотні, пам’ять про мужність, рішучість і безстрашність котрих назавжди залишиться в їхніх серцях.

DSC_0444 а DSC_0513 а DSC_0509 а DSC_0497 а DSC_0477 а DSC_0467 а DSC_0485 аDSC_0466 а DSC_0464 а DSC_0450 а  DSC_0500 аDSC_0437 а

Leave a Comment