В ІЛЛІЧІВСЬКУ ВШАНУВАЛИ ГЕРОЇВ КРУТ

29 січня біля Палацу спорту «Юність» пройшов пам’ятний захід з нагоди відзначення 98-ої річниці подвигу героїв Крут. У мітингу-реквіємі не приймали участь представники керівництва міста, проте на ньому були присутні депутати, керівники громадських організацій, патріотично налаштовані мешканці міста. Ініціаторами проведення заходу стало міське об’єднання Всеукраїнського товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка.

DSC_0504 а

Під час заходу громадськість вшанувала молодих героїв, яких наші сучасники стали називати «першими кіборгами». За різними підрахунками істориків, в Крутах перебувало близько 400 курсантів і студентів, які мали на озброєнні всього-на-всього до 16 кулеметів, бронепоїзд під командуванням сотника Ярцева і бойовий склад сотника Лощенка. Шість годин тривав бій з більшовицькими військами загальною чисельністю понад 4000 чоловік.

В цей день з промовою перед громадою виступив місцевий активіст А.М. Карвацький. Він озвучив деякі історичні факти стосовно значущої для України події – бою під Крутами. А ще акцентував увагу на тому, що й через сторіччя українська молодь змушена стояти за свободу і незалежність своєї держави, а влада кидає захисників Батьківщини напризволяще. Також волонтер закликав українців жити перемогами, а не поразками, пишатися героїзмом своїх співвітчизників.

DSC_0502 а

До присутніх на мітингу жителів зверталися не тільки з промовами, але й з поетичними рядками. Свої два вірша прочитав іллічівський поет волонтер Валерій Демиденко, який присвятив твори героям Крут і написав напередодні цієї історичної дати.

В ході мітингу священнослужитель Української православної церкви КП отець Михайло провів поминальне богослужіння. Жителі під пісню «Пливе кача» пом’янули студентів, жорстоко вбитих червоноармійцями під селищем Крути, і поклали на сходах лампадки.

DSC_0508 аDSC_0509

Дослідники наголошують, що Бій під Крутами стримав більшовицький наступ на 4 дні. І це був вирішальний час для української дипломатії, аби домогтися від міжнародної спільноти визнання України. Завдяки цьому стало можливим укладання Брест-Литовського миру, що de-facto означало міжнародне визнання української незалежності.

Від тої значущої дати минуло майже сторіччя, а українці знову змушені боронити свою державу від нової агресії зі сходу, критикувати недолугі дії українських чиновників, і відстоювати незалежність ціною тисячі жертв.

290116_kruty

Leave a Comment